Z posledního zápasu na Soukeníku proti do té doby předposlední rezervě Sezimova Ústí si Slavoj v sestavě s bývalým slávistou Doškem a exústeckým Mourem přivezl porážku 3:0. Přitom v poli znovu přesvědčil, jak houževnatý soupeř je. Už v 11. minutě po rohu domácích hráči Kolovče odvrátili míč, na půli špatně zasáhl spartakovský záložník Nenička a kolovečský ´expres´ Šperl ač stíhán a tísněn se řítil na branku soupeře. Jenže tváří v tvář gólmanovi Šimonovi nedal.

Lekci z produktivity udíleli domácí. Ve 40. minutě technik Mašek obehrál několik soupeřů, předložil míč srbské posile Vukadinovičovi a ten prudkou ranou k tyči otevřel skóre na 1:0. Po změně stran mohli hosté vyrovnat. V 53. minutě se Došlý dobře uvolnil na penaltě, ale zaváhal se zakončením a Nenička mu na poslední chvíli ukopl míč. Domácí uklidnil až v 76. minutě Předota. Zpracoval si balon po Neničkově autu, otočil se s ním a přesnou střelou tzv. do kouta zvýšil na 2:0. Vítězství Sezimova Ústí pečetil v 83. minutě svým druhým gólem Vukadinovič, když si naběhl na Šimonův výkop, položil si kolovečského Míčku a blafákem upravil na konečných 3:0.

Slavoj je díky třem výhrám v úvodu soutěže a dvěma remízám jedenáctý, o bod před Hořovickem. S ním se utká doma 24. října. Už tuto neděli od 16.00 hodin v Kolovči uvítají příbramskou rezervu, která je v tabulce jen o bod výše. „Viděl jsem ji hrát, ale je ligová přestávka. Tým má nového trenéra. Těžko odhadnout, kdo proti nám nastoupí,“ říká trenér Slavoje Ivan Kovács.

Jeho tým se trápí v koncovce, proto střídáním zkouší najít toho, kdo střelecké trápení ukončí. Že to není ono, je prý vidět i na trénincích. „Kluci vymýšlí v koncovce zbytečné složitosti. Samotné je to štve. Ale když to nejde jednomu, musí jej ostatní zastoupit. Je třeba, aby zakončovali i záložníci. Vždyť obránci Milota a Černý zatím dali stejně branek, jako celá naše záloha. Musíme být trpěliví a smůlu co nejdříve prolomit,“ dodává.