Čeká vás klíčový zápas sezony. Nemáte obavy, aby někdo nepodlehl tlaku a atmosféře zápasu, a chystáte se proto před utkáním z pozice kapitána mužstvo usměrnit?
Myslím, že něco takového nebude potřeba. Bohužel už nemáme tak mladé mužstvo jako před třemi roky, kdy jsme spolu v Plzni začínali. Ale zase se známe dost dlouho, jeden o druhém víme, jaký kdo je a jak snáší případný tlak. Nejmladším hráčem v mužstvu, který naskakuje do sestavy, je Michal Ďuriš a tomu už bylo dvaadvacet let. Jsme ve věku, kdy se každý z nás umí na utkání připravit.

To si opravdu pro tým nechystáte před zápasem vůbec žádnou řeč?
Možná tam bude nějaká věta o tom, abychom si utkání užili, protože takových se v kariéře moc nehraje. Já věřím tomu, že zápas zvládneme s chladnou hlavou. V mužstvu není nikdo, kdy by se bezhlavě pouštěl do věcí, které jindy nedělá. Nemáme se čeho bát, hrajeme dobře, máme formu. Z mužstva mám dobrý pocit a není potřeba klukům něco speciálního říkat.

V minulém kole proti Teplicím jste pro vyloučení nemohl hrát, těšíte se o to více na zápas proti Baníku?
Já už jsem ve věku, že se těším na každý zápas. A hlavně jsem moc rád, že mohu být na hřišti.

Jaké to pro vás bylo, sledovat zápas s Teplicemi z tribuny?
Ty nervy na tribuně jsou hrozné. Je to jako když celý život řídíte a potom vás najednou posadí na místo spolujezdce. Tak nějak jsem se cítil…

Pociťujete alespoň trochu nervozitu také před zápasem s Baníkem, nebudete muset na tribunu?
Možná trochu nervóznější budu, ale jsem přesvědčený o tom, že jakmile vylezu z tunelu na hřiště, všechno ze mě spadne. Štruncovy sady jsou vyprodané, věřím, že atmosféra nás pohltí a zápas zvládneme.

V minulých týdnech vás trápilo svalové zranění, už jste zdráv?

Jsem, stehno je v pořádku.

Ví se o vás, že jste kamarád členů skupiny Kabát, kteří fandí fotbalistům Teplic. Myslíte si, že vám při zápase s Ostravou budou držet palce?
Před utkáním v Teplicích jsem s dvěma z nich chvilku poseděl a kolem chodili Tepličáci a říkali mně, že nám prvně po třiceti letech budou držet palce i v utkání proti jejich mužstvu. To samo o sobě dokresluje situaci. Myslím si, že většina lidí nám titul přeje. To samé i Kabáti, jsem s nimi ve spojení a mohu říci, že nám fandí, i když se to vzhledem ke klubismu může zdát podivné.

Troufl byste si v zápase s Ostravou na penaltu?
Nevím, půjde na ni ten, kdo si bude věřit. A když nikdo nebude chtít, tak na ni půjdu.

V průběhu sezony absolvovala Viktoria zápasy, kdy hrála vyloženě na krásu, pro oko fanouška. Nemáte obavy, že vyprodaný stadion může mužstvo strhnout k exhibici na trávníku?
Samozřejmě, kdyby se nám povedlo vést v průběhu utkání vyšší rozdílem, tak asi těžko hráče ražení Davida Limberského uhlídáme, aby si potom nestoupali na míč. Mohu ale zodpovědně prohlásit, že dokud zápas nebude stoprocentně rozhodnutý, k žádné exhibici se schylovat nebude. Všichní víme, o co hrajeme, aniž bychom si to sdělovali.

Co říkáte na to, že fanoušci budou na stadionu oblečeni do dvou barev, modré a červené?
Chápu, že si zápas chtějí užít i fanoušci. Ale abych řekl pravdu, já to teď příliš nesleduji, nečtu ani noviny a internet zapínám výjimečně. Nechci se nechat ničím rozptýlit, soustředím se jen na zápas. Možná nebudu ani sekat trávu na zahradě.

Je to proto, že na vás přece jen doléhá napětí před klíčovým duelem?
Ne, nedoléhá. Jenom se nechci nechat ničím rozhodit. To, že nám většina přeje, ještě neznamená, že nám přejí všichni. A někdo určitě bude chtít, abychom se rozhodili. Já proto nemám potřebu probírat v hlavě, jestli někdo napsal něco, co se mi nelíbí. A tak to raději nečtu.