Letos si tento sudí vyzkoušel pískat i nejvyšší krajskou soutěž Fincentrum krajský přebor. „Jsou situace nebo utkání, na které člověk rád zapomene, v lepším případě se z chyb poučí. Já třeba asi nikdy nezapomenu na své utkání v krajském přeboru, které se mi vůbec nepovedlo, ale měl jsem skvělého delegáta a po jeho rozboru utkání se člověk z chyb, které udělal, může poučit a příště se jich vyvarovat. Největší radostí pro mě je, když mi po utkání poděkují oba celky bez ohledu na výsledek. Samozřejmě se snáze řídí zápasy ve třech rozhodčích s licencí, protože šest kvalifikovaných očí víc vidí a jako hlavní rozhodčí se na jejich rozhodnutí mohu spolehnout, u laiků tomu tak vždy není,“ říká čtyřicetiletý rozhodčí, který jak přiznává je příznivcem pražské Sparty, ale také se mu líbí herní styl a projev plzeňské Viktorie. „Mám rád technicky propracovaný fotbal, proto se vždy rád kouknu na přenos utkání FC Barcelony,“ říká.

Nyní je Radek Pajma velmi pracovně vytížený, proto musel přerušit své působení v krajských soutěžích. Pokud to čas dovolí, rád využívá delegací na domažlickém okrese, kde jako hráči působí i jeho dva bratři. „Má práce je docela časově náročná, jsem tedy vytížený jak duševně tak fyzicky, proto rád relaxuji s rodinou na chatě nebo sám v přírodě. Miluji své děti a snažím se jim také věnovat co nejvíce času, věnuji jim každou volnou chvilku,“ upřesňuje a dodává, že dalším jeho koníčkem je modelaření, ale z časových důvodů jej musel dočasně pověsit na hřebík. Dnes již další ambice na postup nemá, ať již z důvodu pracovního zaneprázdnění, tak i vzhledem k věku. „Myslím, že jsem dosáhl vrcholu kariéry jako rozhodčí krajského přeboru.“

Závěrem tento rozhodčí říká: „Chtěl bych vzkázat všem hráčům a funkcionářům, že i rozhodčí jsou jen lidé, kteří se mohou dopustit omylů, věřím, že ne úmyslně. Každý by si měl uvědomit, že všechny komise a lidé, kteří nějakým způsobem utváří fotbal na okrese to dělají zadarmo a ve svém volnu. Každý si může vyzkoušet zapojit se do tohoto procesu, nebo se zařadit do kolektivu rozhodčích. S radostí ho u nás uvítáme.“ (kru)