Jako většina jeho kolegů i Petr začínal rozhodovat utkání mládežnických kategorií. Ale díky dobrým výkonům dostal také příležitost okusit, jaké je to pískat zápasy mužů. „Byl jsem delegován na utkání Luženice – Babylon v okresní čtvrté třídě. Je pravda, že jsem měl velkou trému a obavy, jak to zvládnu, ale zhruba po deseti minutách ze mě vše spadlo a soustředil jsem se jen na svůj výkon. V tom mi pomohl i poločasový rozhovor s delegátem svazu a dalším členem komise rozhodčích, kteří na zápase také byli. Řekli, že můj výkon je dobrý a vyvážený i přes chyby, kterých jsem si byl vědom,“ doplňuje Schwarz a dodává, že tohle utkání z podzimu mu dalo nejvíce, a to zejména pro kritiku, kterou si vyslechl a přijal ji. „Vím díky tomu, na co se zaměřit a co zlepšovat.“

Tento začínající sudí, který v současné době studuje plzeňské sportovní gymnázium, se k fotbalu dostal v útlém věku. „K fotbalu jsem přišel již v šesti letech, tehdy mě rodina přihlásila do fotbalového klubu TJ Jiskra Česká Skalice. V žácích jsem hrál za RSCM Rozkoš a v mladším dorostu za FC Náchod Deštné. Pak přišlo stěhování a za muže jsem nastoupil již v Poběžovicích. Nyní hraji za dorostence Jiskry Domažlice,“ představuje svoji hráčskou karieru. Petr je všestranný sportovec, nejraději však fotbal doplňuje squashem nebo sálovou kopanou. Podle svých slov je člověk, který rád vyhrává, proto se účastní různých soutěží. Přednost u něj mají ale letní sporty před zimními.

Jako většina kolegů před ním, i on na otázku oblíbeného fotbalového klubu odpověděl Viktoria Plzeň. „Líbí se mi jejich styl fotbalu a kdykoliv můžu, jedu se podívat, jak hrají. V zahraničí se mi líbí anglická liga a tým FC Chelsea.“ Když se nevěnuje fotbalu nebo nesleduje sportovní přenosy, relaxuje u počítače. Neodmítne také nabídku si jít zasportovat rekreačně s přáteli, ale ví, že má povinnosti, a čas spravedlivě přiděluje i učení.

Petr Schwarz nevynechá jedinou příležitost, aby se mohl neustále zlepšovat jako rozhodčí, pravidelně se účastní všech školení a seminářů i nepovinných aktivit s tím spjatých. „Jsem moc rád, že mohu chodit na akce, co mě naučí a řeknou další věci o fotbale. Doufám, že mně to pomůže dostat se jako rozhodčí co nejvýše díky trénování a vědomostem, které mně tyto semináře a další věci přinesou.“ ⋌(kru)