„Výjezdní zasedání komise rozhodčích organizujeme přibližně čtyřikrát za rok. Postupně máme v plánu navštívit všechny okresy v našem kraji. Mimo jiné se chceme setkávat s představiteli OFS i s rozhodčími. Toto zasedání jsme uskutečnili na Domažlicku díky nabídce nového člena komise Petera Sádovského a předsedy OFS Karla Sladkého,“ vysvětloval přítomnost komise na Domažlicku její předseda Ladislav Mareška, který se svěřil, že tentokrát bylo zapotřebí mimo klasický program určit i čtyři termíny zimních seminářů rozhodčích a delegátů svazu.

Právě Mareška, který působí v komisi rozhodčích osm let a čtyři roky jako předseda, má k Domažlicku blízko. „V Domažlicích jsem strávil tři roky na internátu. Na tu dobu rád vzpomínám, jako kluk z vesnice jsem byl z vašeho města unešený a při plánování rodinného výletu je Chodsko vždy mezi cílovými místy,“ řekl bývalý hráč Nepomuku, Záhoří a Chlumčan, který ve své pětadvacetileté kariéře fotbalového rozhodčího řídil i utkání druhé ligy. „Ale můj cíl, dostat se do první ligy, se mi nesplnil,“ doplnil.

Po ukončení jednání se ke společnosti přidalo několik rozhodčích řídící krajské soutěže žijících v okresu. A jak jejich působení v kraji hodnotí Mareška? „V kraji máme celkem 95 rozhodčích, z tohoto počtu je jich dvanáct z Domažlicka. Když si uvědomíme, že máme sedm okresů, měl by mít každý okres průměrně skoro 14 rozhodčích, takže Domažlice jsou lehce pod tímto číslem,“ řekl. „Vaši rozhodčí si v kraji vedou vcelku bezproblémově. A proč nepochválit jmenovitě, velmi dobré jsou výkony Františka Cihláře v krajském přeboru, sledujeme i stoupající výkonnost Jana Kastla, který ve 13. kole dostane příležitost se ´ukázat´ v nejvyšší krajské soutěži v roli hlavního rozhodčího,“ doplnil.

Následující dopoledne si před svým odjezdem nenechali hosté z Plzně ujít utkání místního B mužstva, které přivítalo na domácí půdě Blížejov, v jehož sestavě se objevilo i jméno prvoligového rozhodčího Pavla Královce. „Když jsem dnes viděl první poločas utkání Klenčí B - Blížejov, zajímal mě samozřejmě výkon rozhodčího Zdeňka Štěpána a byl jsem zvědavý i na mého kamaráda Pavla Královce, který mě překvapil svým výkonem. Asi hodně odkoukal od hráčů Manchesteru City, jehož utkání v Champions league nedávno řídil,“ hodnotil dojmy ze zápasu Mareška, který před časem sám zavítal do Klenčí, aby zde odpískal také jeden ze zápasů třetí třídy. „Nikdy jsem se nebránil jít si zapískat i nižší soutěže, přihodí se v nich někdy situace, které nejdou ani vymyslet.“