V současné době je tento sudí, který fandí plzeňské Viktorii a na jejíž utkání jezdí jako fanoušek, rozhodčím pro okresní třetí a čtvrtou třídu. „Několikrát jsem měl možnost zkusit pískat zápasy okresního přeboru,“ dodává.

Ján Kuzma začal s fotbalem již v útlém věku. „Vzhledem k tomu, že pocházím ze Slovenska, jsem začínal s fotbalem v šesti letech,coby záložník v Istre Hnúšťa. V tomto oddíle jsem působil až do vojenské služby. Po vojně v Klatovech jsem zůstal v Čechách, přestěhoval se s přítelkyní do Přesu a zde jsem začal hrát za Sokol Bernartice a Sedmihoří Oplotec. V Oplotci jsem registrovaný dodnes,“ představuje svoji fotbalovou dráhu tento strojník, pracující u Silnic v Horšovském Týně. Jak říká, s prací jde fotbal skloubit jen s pochopením vedení a kolegů, vzhledem k tomu, že bývá pracovně vytížený i o víkendech.
Volný čas Kuzma rozděluje mezi další sportovní aktivity a rodinu. V oblibě má zejména stolní tenis. V tomto sportu se účastní i turnajů v okolí bydliště. Neodmítne ani nabídku si zahrát s přáteli hokej nebo zasednout ke stolu s kartami a bavit se pokerem. Je otcem dvou synů. Mladší z nich také našel zalíbení ve fotbale a hraje za žákovské mužstvo Lokomotivy Hostouň. Ján Kuzma se popisuje jako klidný a vyrovnaný, proto také přijímá jakékoliv delegace. „Kam mě komise pošle pískat, tam jedu rád. Snažím se vždy mužstva nechat hrát, a když nemusím, nezasahuji jim do toho. Ale když hra vybočuje z povolených hranic, neváhám sáhnout po osobních trestech,“ říká.

„Na závěr bych chtěl velice poděkovat své ženě za toleranci, kterou má se mnou a mými koníčky. Fotbal mi zabírá hodně volného času a ona to toleruje a podporuje mě. Díky také patří Zdeňkovi Štěpánovi, že mě k tomuto přivedl, a i komisi a kolegům rozhodčím, že mě vzali mezi sebe,“ řekl Ján Kuzma. ⋌(kru)