Fotbalu se věnoval od malička, působil v mládežnických mužstvech Jiskry Domažlice, později v mužské kategorii hrál za Sokol Újezd a Start Tlumačov.
Červený pracuje soukromě ve stavebnictví, ve volných chvílích se věnuje zejména své rodině. Pokud zbyde čas, rád se zapojí i do dalších sportovních aktivit. „V zimě si moc rád zahraji hokej, v létě se aktivně účastním různých závodů na kole. Nedávno jsem jel Nova Author Cup, což obnášelo třiašedesát kilometrů v Jizerských horách,“ doplňuje tento čtyřicetiletý rozhodčí, který si uvědomuje, že čas nelze zastavit. Přesto ani po jedenácti letech ´v černém´ neztrácí ambice. Ještě by se chtěl znovu podívat do vyšších českých soutěží, ale jak sám říká, kvůli věku to bude hodně těžké. Relaxaci hledá v cestování a výletech s rodinou, „Protože mám doma přítelkyni – kuchařku, tak si také rád dám něco dobrého k jídlu.“

Václav Červený se pravidelně účastní seminářů na všech úrovních soutěží, kde působí. Má rád nejtěžší, vyhecované zápasy, v nichž oběma mužstvům o něco jde a hráči jdou do všeho naplno až do poslední minuty. „Proto rád pískám například sousedská derby v jakýchkoli soutěžích s co možná největším počtem diváků,“ upřesňuje.

„Chci poděkovat své rodině, díky jejich podpoře mohu tohle dělat. Snažím se jí věnovat svůj veškerý volný čas, i když ho kvůli práci a pískání tolik není. Abych mohl působit jako rozhodčí na určité úrovni, je důležité zdraví. Jsem proto moc rád, že i v tomto směru to zatím funguje na výbornou,“ říká závěrem.