Celek trenéra Pavla Aubrechta měl hostům co oplácet, když v podzimním střetnutí v Holýšově prohrál 3:0. Hosté nastoupili do utkání s několika vynucenými změnami v sestavě. Kvůli viróze nemohl nastoupit Schamberger, Multrus ml. také stále nebyl k dispozici. Debut v základní sestavě si odbyl Kubina.

Rokycany – Holýšov 2 : 0 (1 : 0)
Holýšovští vstoupili do utkání hraného před 180 diváky velmi dobře a celý první poločas byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Obrana pracovala spolehlivě, ofenzivní hráči se dostali do několika slibných šancí. Ty si postupně vytvořili Hrádek a Manowetz. Rokycany zahrozily po jednom z rohových kopů, kdy míč po hlavičce skončil na tyči. Těsně před poločasem se hostující Beneš dostal do slibné příležitosti na dostřel branky domácích, ale na spolehlivého brankáře Vilda nevyzrál. Naopak na druhé straně ve 42. minutě po sporném rozhodnutí hlavního rozhodčího, který zřejmě přehlédl jasný faul na stopera Lucáka, se už skóré měnilo a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí, kdy po akci Kubíka a přihrávce před prázdnou branku dorážel Šíša.

Druhý poločas pokračoval se stejným scénářem jako ten první, ale nenabídl už tolik šancí. Domácí se snažili držet těsný výsledek, ale hru obou týmů zdobilo hlavně ve finální fázi mnoho nepřesností. Čtvrt hodiny před koncem zápasu nakonec rozhodl o osudu utkání střídající Černý a střelou z hranice velkého vápna dal konečnou podobu výsledku - 2:0.

Hráči Holýšova předváděli po celý zápas vcelku dobrý výkon, kterému chyběly pouze góly. Zatímco Rokycany v sobotu míří do Hradce, kde na závěrečná kola našel útočiště Stod, Holýšov se v posledním domácím zápasu utká v neděli s nepříliš oblíbeným soupeřem z Přeštic.

„Soupeř se v tabulce pohybuje kolem desátí pozice, ale proti silnějším mužstvům se dokáže vypnout k dobrým výkonům. Navíc je to mužstvo složené z urostlých fotbalistů, což jim dává výhodu při standardních situacích,“ uvedl rokycanský lodivod Aubrecht.

FK Holýšov: Čermák - Hamerník (Levička), Lucák, Majlát, Lukáš (Liebl) - Beneš, Procházka, Trhlík, Manowetz, Kubina - Hrádek. Trenér: J. Multrus.