„Jsem rád, že jsem se vrátil a že můžu trénovat takovou partu, jaká ve Zruči je,“ říká staronový trenér Zruče Jan Homola.
A s mužstvem se mu v podzimní části celkem dařilo. Z patnácti zápasů odešli hráči osmkrát neporaženi a po polovině soutěže patří Zruči v první A třídě šestá příčka.

„Naším cílem je záchrana, i když jsme na šestém místě, priorita je pro nás udržení soutěže,“ míní trenér Homola.

Přípravu na jarní část zahájili fotbalisté ze Zruče 21. ledna. „Začínáme druhý týden a zatím jsem spokojený maximálně, neboť podmínky máme ve Zruči fantastické. Hřiště s umělým povrchem máme připravené za každého počasí. Proto nemusíme jet nikam na soustředění,“ uvádí nadšený kouč a dodává: „Trénujeme áčko i béčko dohromady. Na tréninku mám k dispozici třicet lidí.“

Ve Zruči spoléhají především na své odchovance, takže velký pohyb v kádru se čekat nedá.

„Posily žádné neplánujeme, za tři a půl roku, co jsem ve Zruči, hrajeme jen s místními hráči. Fotbalistů máme dostatek. Na podzim jsme měli na hostování jen Noska z Touškova, který nám vepředu hodně pomohl a určitě bychom byli rádi, kdyby u nás pokračoval,“ upřesňuje změny v týmu trenér Homola.
V přípravě odehráli zatím fotbalisté ze Zruče jedno přátelské utkání, a to proti Chrástu. „Poločas jsme vyhráli 1:0. Do druhé půle jsem vystřídal asi šest hráčů a bylo to znát, ale s utkáním jsem maximálně spokojen, i když jsme prohráli. Teď nás čeká přátelák s Tlučnou a příští týden hrajeme pohár v Kralovicích,“ nastínil program trenér.

Soutěž : I. A třída
Pořadí po podzimu: 6. místo, 22 bodů, skóre 24: 25
Bilance: 15 zápasů, 7– 1– 7
Kádr: Boháč, Homola, Hodan, Hojer, Hucl, Jelínek, Jílek, P. Karpíšek, R. Karpíšek, Klik, Koukolík, Lauko, Mastný, Mašek, Mařík, Musil, Nosek, Polák, Řezáč,
Roubal, J. Trnka, K. Trnka, M. Trnka, J. Vinc, M. Vinc, Volín, Wanka
Střelci: 4 – Nosek, 3 – Hucl, R. Karpíšek, 2 – Polák, Řezáč, Lauko, J. Trnka, 1 – Homola, Jelínek, Koukolík
Příprava: TJ Zruč – Chrást 1:3

Program – přátelská utkání:12. 2. Zruč – Žlutice (15.00), 19. 2. Zruč – Druztová (15.00), So 5. 3. Zruč – Vejprnice (15.00).