Marila Votice – Písek 1:2
Domácí se soupeře z vyšší soutěže nezalekli a v úvodu byli aktivnější. Kvality brankáře Vršeckého vyzkoušeli z trestného kopu Horváth, Viskup dělovou koulí po odraženém míči po rohu a hlavičkující Polodna po centru Veselého. Hostům však stačil jeden okamžik a standardní situace, aby vstřelili branky.

V 26. minutě si naskočil Zušťák na trestný kop Demetera a hlavou rozvlnil síť. Do konce poločasu již jen písecký Malý zahrozil střelou těsně vedle votické branky.

Po přestávce opět začali aktivněji domácí. Šanci Viskupa po pasu Bareše nejprve včasným vyběhnutím zhatil brankář, který však o chvíli později nestačil na skluz Lizáka po centru Viskupa – 1:1. Po hodině hry ale Písek zvýšil obrátky. První střela ještě skončila na boční síti, ale v 64. minutě již rychlý brejk zakončil přesně Šlapák do přihrávce Čižikova.

V závěru zápasu ještě Novák kryl dvě šance hostů, potřetí hlavičkoval Voráček nad, na druhé straně přestřelil v dobré pozici Lizák po centru Čupra píseckou branku, a tak zůstal stav zápasu nezměněn.

Trenér Votic Ivan Pihávek hodnotil i porážku od třetiligového mužstva pozitivně. „Soupeř byl o gól lepší a kvalitnější. Co se týče naší předvedené hry, tak se nemáme za co stydět. Mezihra nebyla špatná a generálka, i když nám nevyšla výsledkově, tak přinesla dobrý obraz o přípravě mužstva, což se doufám ukáže v mistrovských utkáních. Musíme ještě zapracovat na obranných standardních situacích, při kterých jsme se v zápase dopustili chyb a Písek je hned potrestal,“ našel kouč i negativa.

K prvnímu jarnímu mistrovském utkání nastoupí Votice v sobotu 12. března na Motorletu Praha. „Sestava z generálky pravděpodobně nastoupí i na Motorletu. Ještě jsem měl záměr s Klimešem, ale ten před zápasem s Pískem onemocněl,“ odtajnil Pihávek, který věří, že bude moci počítat i s Václavem Janů, který asi bude pokračovat ve Voticích na hostování ze Sezimova Ústí.

Branky: 52. Lizák – 26. Zušťák, 64. Šlapák. Poločas: 0:1.

SK Marila Votice: Tuček (46. Novák) – Řehák, Faitl, Janů (72. Kopřiva), Čupr – Viskup, Horváth, Polodna, Bareš (57. Walter) – Veselý (37. Lukeš), Lizák.