FK Tachov - Jiskra Domažlice 1:1 (1:0)
Kouč Domažlic Zdeněk Michálek nemohl kvůli nemoci počítat s obráncem Jakubem Strejcem a Jurajem Donkem. Za domácí nastoupil Lukáš Hudec, navrátilec z třetiligového 1. FC Karlovy Vary. Duel byl pikantní pro trojici hráčů Jiskry Brauna, Bauera a Bezděka, kteří v minulosti oblékali dres Tachova.

Ve druhé minutě se dostal do dobré příležitosti M. Šácha. Místo zakončení přidal kličku navíc a bylo po šanci. Chvíli na to odvracela domácí obrana se štěstím střelu útočníka Jiskry. V 8. minutě dobře a tvrdě pálil z trestného kopu Hudec a gólman Jiskry Mleziva měl plné ruce práce. Odvrátil na roh a i při něm musel ukázat svoje kvality. Leitl a po něm Mužík vyzkoušeli na druhé straně pozornost domácího gólmana. Pak slabě střílel P. Šácha. V 16. minutě Folejtar předložil míč do běhu Kašemu a ten se nemýlil. Vyhrál souboj s bekem Domažlic a podél Mlezivy otevřel skóre – 1:0. Hra po vedoucí brance tachovských byla neurovnaná. Více se bojovalo, docházelo k faulům na obou stranách. Při jednom z nich obdržel žlutou kartu domácí M. Šácha. Deset minut před půlí nastřelil Leitl tyč PtákovY svatyně. Potom Machačovi chyběl větší důraz a rychlost v souboji s Mlezivou. V 41. minutě se zranil v souboji Braun, ale po chvilce pokračoval ve hře. Poločas uzavřel slabou hlavou Bezděk.

Druhý poločas začal lépe hostující celek. Střely Freie a Bárty minuly cíl. Pěkná akce hostů byla zastavena pro obsajd. V 65. minutě zaskočil střídající Bobčíka Bauer a bylo srovnáno na 1:1. Jak se ukázalo, byla to zárověň poslední branka ne příliš vydařeného zápasu. Hlavně divizní hráči toho moc neukázali. Své umění dokázal v 75. minutě Bobčík, když zlikvidoval pěknou střelu Staňka. Domácímu Machačovi pokazil radost Cihlář. Ten včas zablokoval svým tělem ve skorování obětavým skluzem. V závěru Mužík a po něm Braun rovněž své šance promarnili a zápas skončil remízou.

„V první půli jsme předvedli kvalitní výkon. Dařilo se nám plnit to, co jsme si před zápasem řekli. Druhý poločas byl jako pokaždé už slabší. Z naší strany to bylo spíše o bojovnosti, osobních soubojích něž o kvalitě jako v půli první,“ hodnotil domácí trenér Jaroslav Pták.

Na Domažličany se podle lidí znalých poměrů v Příbrbami pečlivě chystají. Rezerva chce v tabulce výš a údajně až šestice hráčů z širšího výběru prvního týmu má pomoci porazit lídra. Mají se začít fanoušci Jiskry namlsaní skvostným podzimem začít obávat fotbalového jara? „Tachov je kvalitní soupeř, který odkryl určité nedostatky, ale zůstáváme klidní, šlo jen o přípravu. Příbram určitě patří do horních pater tabulky, ale začátek soutěže podcenili a nyní to chtějí napravit. Jedeme tam s pokorou, ale rozhodně se nebojíme. Jen bychom potřebovali, aby se uzdravili Donko se Strejcem a aby se po úmrtí v rodině dal do kupy Bahleda,“ uklidňuje všechny věrné „modrobílých“ prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček.

Jiskra Domažlice: Mleziva (65. Frei) - Mašek (46. Šámal), Tesař, Cihlář, Bauer, Mužík, Braun, Bárta, Leitl, Bezděk (60. Havlíček, 75. Mašek), Staněk. Trenér: Z. Michálek.

FK Tachov: Pták - Mráz, M. Šácha, Kaše, P. Šácha, Habart, Viterna, Machač, Hudec, Folejtar, Tušl. Střídali Bobčík, Žemlička, Petr Hobza a Dvořák. Trenér: J. Pták. ŽK: 1:1. Diváci: 100.