O výsledku rozhodli Strakoničtí hned v první půli, kdy vstřelili všechny góly. Hosté snižovali za stavu 3:0, poločas skončil 4:1. Další branky přidali už jen hosté, a to hned ve 46. a 48. minutě.

STRAKONICE – ČKYNĚ 4:3 (4:1)

Po prohře 0:3 v Praze s druholigovou rezervou Sparty se strakonická farma Dynama v sobotu na domácím hřišti střetla se Čkyní. Po jednoznačné první půli, kdy domácí vedli na umělce na Sídlišti již 4:1, ve svém nasazení polevili a Čkyně dvěma góly snížila na konečných 4:3.

Strakonický trenér Zdeněk Procházka, jenž po podzimu vystřídal u kormidla Jindřicha Dejmala, dal příležitost i útočníku Mašanskému z divizních Brozan a také Čkyně nastoupila s novým hrotem Frišem z Vlachova Březí. Oba se uvedli jednou trefou.

Strakoničtí měli raketový nástup a jž v 8. min. vedli 2:0. Další gól přidal ještě v první půlhodině Mašanský. Hostující Uhlíř sice poté snížil, těsně před přestávkou ale Glazunov znovu získal pro Strakonice tříbrankový náskok. Jenže úvod druhého poločasu zastihl strakonickou obranu v nedbalkách a Lišku během tří minut překonali Babka a zmiňovaný novic Friš. V dalších minutách už žádná branka ani na jedné straně nepadla.

Branky: 6. Uher, 8. P. Káník, 24. Mašanský, 45. Glazunov – 33. Uhlíř, 46. Babka, 48. Friš, 40 diváků, rozhodčí Dunovský.

Strakonice: Liška – Dvořák, Janů, Leština, Koutný – Kovárna, Repa, Tomášek, P. Káník – Uher, Mašanský (střídali Vršecký, Plavec a Glazunov).

Komentáře trenérů:

Zdeněk Procházka, Strakonice: „S první půlí jsem byl spokojený, tam si myslím, že to bylo v pořádku. Druhý poločas byl poznamenaný dvěma chybami hned na začátku, kdy nám dala Čkyně dvě branky a tím se dostala do zápasu. Pak i přesto, že jsme se snažili, hráči gól nedali, i když šance měli. Ale musím ocenit hru soupeře, protože si vzal poučení z prvního poločasu a ve druhém lépe bránil. Naši borci neměli tolik prostoru ke hře. Hráči na tom nebyli dobře pohybově jako v první půli. Celkem s výsledkem nespokojenost, s prvním poločasem spokojenost.“

Jaromír Kainc, Čkyně: „Nastoupili jsme s tím, že chceme uhrát remízu. Nemohu být spokojený s prvním poločasem, protože jsme prohrávali 1:4. Udělali jsme hodně chyb v obraně a náš brankář Kainc byl bezmocný, když domácí byli většinou zcela volní. S druhou půlí mohu být spokojen, vyhráli jsme ji 2:0.“

Další přípravný duel odehrají Strakoničtí proti Písku na jeho hřišti.