Svěřenci trenéra Štěpána Hirschla skončili v uplynulém ročníku krajského přeboru na čtvrtém místě se čtyřiačtyřiceti body. Zápas se hrál v rámci Stodské poutě a přišla na něj pěkná návštěva okolo čtyř stovek diváků. Trenéři Jiskry Zdeňkové Michálek a Bečka postrádali zraněného štírka Vojtěcha Moura, naopak zkoušeli na pravého obránce či defenzivního záložníka talentovaného hráče FK Tachov Tomáše Habarta.

Slavoj Stod – Jiskra Domažlice A 0:5 (0:3)
Domácí trenér Štěpán Hirschl okomentoval utkání takto: „Zápas s třetiligovou Jiskrou Domažlice byl pro nás fotbalový zážitek. Bylo to kvalitní přípravné utkání, v němž jsme vyzkoušeli pětici možných posil. Představili se Jan Kyklhorn, pětatřicetiletý záložník Králova Dvora, dva fotbalisté Sokola Blovice, Křehlík a Houdek, dále chotěšovský Vávrovec a Šaliga z Drmoulu. Všichni se zatím jeví velmi dobře a měli by nás posílit. V dalším přípravném zápase se utkáme se Slavojem Mýto, dál budou následovat přípravná utkání s mužstvy Karlovarského přeboru. Z utkání s Jiskrou mám velmi dobrý pocit, byla to dobrá prověrka.“

Hostující kouč Zdeněk Michálek po utkání nejprve zhodnotil ranní zápas Áčka v Horšovském Týně v rámci memoriálu Josefa Baara, kde nastoupila jiná sestava než ve Stodě. „Do utkání s FK Holýšov jsme vstoupili špatně, hned v úvodní minutě jsme obdrželi branku. Chvilku nám trvalo, než jsme se z toho oklepali a začali proměňovat šance. Holýšov byl snaživý, bojovný, ale my jsme v koncovce byli produktivní. Kdybychom tolik nedrželi balon, tak mohlo být skóre ještě vyšší,“ vrátil se Michálek k zápasu na memoriálu, který Jiskra nakonec vyhrála. „V odpoledním utkání byl na nás Slavoj Stod velmi dobře připraven. Myslím, že to byl těžší soupeř než Holýšov. Do utkání jsme vstoupili dobře. Od začátku jsme byli důraznější v koncovce. Nechci zatím hodnotit naše hráče, protože jsou v náročném tréninkovém procesu a během utkání se na nich mohla projevit únava. Jsem rád, že se nám podařilo odehrát utkání s nulou na našem kontě.“

Zajímalo nás i hodnocení utkání z pohledu jedné z možných posil Jiskry Jana Matase, který nosil ve druhém poločase kapitánskou pásku. „Hrálo se mi dobře. Pozice defenzivního záložníka mně vyhovuje. První poločas byl úrovní lepší než ten druhý. Dobře jsme v týdnu potrénovali a zase jsme se posunuli o kus dál,“ uvedl Matas.

Jiskra ve Stodě zkoušela i Tomáše Habarta z divizního Tachova a kouč Michálek byl s jeho výkonem spokojen. V tomto týdnu čeká fotbalisty Domažlic další porce čtyř náročných tréninků zaměřených na posilování a vytrvalost.

Branky: 3. Bahleda 8. Leitl, 32. Matas, 73. Bahleda, 81. Leitl.

Jiskra Domažlice A v utkání ve Stodě: Houdek / Frei - Habart, Tesař, Bauer, Bárta - Matas, Leitl, Mužík, Bahleda - Veselý / Mandaus. Trenér: Zdeněk Michálek, asistent: Zdeněk Bečka.