Výsledkově podle očekávání. Ne zcela kompletní hosté prohráli s mužstvem, v jehož středu „tvrdí muziku“ bývalí ligoví hráči jako Hrdlička nebo Kuchař, 4:1. Co je ale mrzí daleko víc, jsou dva zranění, kteří museli ze hřiště ještě v průběhu prvního poločasu a rozšířili tak neratovickou marodku.

Problémy se svalem nedovolily pokračovat v testování Radosty a předčasně skončil zápas také pro brankáře Stuchlého, který po střetu s protihráčem nemohl došlápnout na koleno.

Zbytek utkání tak dochytal Prokeš a musel ještě třikrát lovit – z toho jednou z pokutového kopu. Hosté se dočkali čestného úspěchu za stavu 3:0. Jeho autorem byl Pajkrt.

„Neratovice byly důrazné, v některých fázích nám to moc nevyhovovalo, ale celkem jsme se s tím vyrovnali. Mohli jsme dát více branek, ale i tak jsme s výsledkem i výkonem spokojeni. Zápas to byl užitečný,“ přiznal domácí asistent Pavel Dohnal.

„Roudnice má výborné mužstvo. Byla to dobrá příprava, bez nějakých zákeřností, hrál se otevřený fotbal, ve kterém jsme se i my dostali do šancí. Ukázalo se, že v určitých okamžicích se můžeme s takovým mužstvem měřit, ale zaostáváme v důrazu a rychlosti,“ shrnul utkání trenér hostí Jiří Kafka.

Jeho tým se potká s kvalitou ČFL znovu hned v příštím týdnu ve středu, kdy na mělnickém Podolí změří síly se Sokolem Ovčáry, ještě předtím ale o nadcházejícím víkendu přivítá na své umělce Kunratice (sobota, 15).

Roudnice – Neratovice 4:1 (1:0)
Branky: 16. Vobořil, 47. a 56. z PK Laušman, 70. Mikas – 65. Pajkrt. Roudnice: Brauneis (46. Pechatý) – Kučera, Kratochvíl, Vaněk (60. Brhlík), Pícha – Vobořil (75. Novák), Hrdlička, Kuchař (46. Kala), Macháček (46. Kmoch) – Potočný (80. Belák), Laušman (60. Mikas). Neratovice: Stuchlý (35. Prokeš) – Zeman, Pinkas, Radosta (22. Vorasický), Müller (62. Klement) – Lovíšek, Buldra, Žežulka, Pajkrt – Palanský, Chrdle (77. Šulc).