„V sobotu se uskutečnila vyřazovací část turnaje, ve které jsme se střetli se dvěma mužstvy,“ řekl Deníku prezident Tatranu Přimda Ján Sopko.

Přimda nejprve porazila celek TSV Tännesberg 3:1, když branky dali Stec (2×) a Jan Hečko. V dalším zápase čekal na jediného zástupce českého fotbalu na turnaji tým DJK Neukirchen. Ten porazila Přimda 2:1, když o góly se postarali Petr Brouzda a Jan Hečko.

„V neděli jsme pak hráli finále, ve kterém jsme se potkali s pořádajícím SpVgg Moosbach. Vyhráli jsme vysoko 5:1,“ uvedl dále Sopko s tím, že branky Přimdy vstřelili Stec, Petr Brouzda a opět Hečko, který se postaral o hattrick.

„Turnaje se zúčastnilo šest mužstev, z České republiky jen Přimda, jinak všechny ostatní manšafty byly z Bavorska. Trošku jsme se trápili s Neukirchenem, který jsme porazili rozdílem jedné branky. Jinak tamní diváci chválili naši hru, soupeře jsme předčili technikou a bojovností,“ popsal prezident přimdského fotbalu s tím, že německá mužstva startující na turnaji odpovídala úrovni české první a druhé třídy.

Tatran si za vítězství odvezl putovní pohár.

Přimda v Moosbachu vazkoušela také posily, s jejichž kluby je v jednání. „Herním projevem zvažovaných posil jsem byl mile překvapen. V jednání máme například Coufala a Stece, oba se ukázali v dobrém světle a věřím, pokud jednání dobře dopadnou, že oba se stanou pevnou součástí našeho kádru,“ doplnil Sopko.

Další přípravný zápas odehrál Tatran Přimda v sobotu 23. července, a to na domácím hřišti proti Jiskře Bezdružice, která po celou minulou sezonu odehrála na předních místech C skupiny I.B třídy a aspirovala na postup.