Rezerva plzeňské Viktorie si připsala na konto další vítězství, když tentokrát přehrála divizní juniorku pražské Dukly 4:1. Na umělé trávě v Luční ulici měli domácí zápas ve své režii, ale poločas skončil jen 1:1.

Na vedoucí gól Dvořáka Pražané odpověděli vyrovnávací brankou Sklenáře. „V první půli jsme nemohli být spokojeni s předváděnou hrou. Chyběla mezihra, často jsme hráli zbytečně zbrkle,“ nebyl spokojen s první částí hry jeden z plzeňských trenérů Martin Lepeška.

Domluva v domácí kabině zřejmě zabrala a do druhého dějství vstoupili mladíci z Viktorie velmi dobře. Zlepšili kombinaci a přidali na důrazu. Dostavily se i pěkné góly. Nejdřív Šípek trefil přesně šibenici a v posledních deseti minutách se dvakrát trefil do černého Štípek.

Martin Lepeška mohl tak být nakonec spokojen. „Druhý poločas jsme se zlepšili hlavně kombinačně a soupeře přehrávali ve všech směrech.. Převahu jsme dokázali zužitkovat i střelecky.“

Domažlická Jiskra hrála v Praze na Strahově s druholigovou rezervou Sparty. Ještě v poločase držela bezbrankový výsledek, ale po přestávce inkasovala a prohrála 0:3.

Trenér Zdeněk Michálek však nebyl nespokojen. „První poločas jsme hráli dobře. Po změně stran jsme dostali první rychlý gól. Sparta byla rychlejší, mladé hráče doplnil Kušnír, pro nás to byla velmi kvalitní příprava.“

Další výsledky fotbalovýh zápasů:

Memoriál Josefa Ibermajera v Doubravce – 7. kolo: skupina A: SSC Bolevec – Keramika Chlumčany 2:2 (0:1, Jagerčík, M. Pelnář – Šimána, J. Tomášek), Čechie Příkosice – Sokol Černice 3:0 (0:0, Votípka, Lisý, Papáček), Senco Doubravka – Union Cerhovice 6:3 (3:2, Švec 4, Šperl, R. Herák – Čihař 2, Mantlík), volno mělo Město Touškov. Skupina B: DIOSS Nýřany – Rapid Plzeň 2:3 (0:0, Cvachouček, Kasl – Švejda 2, Čupalka), Město Zbiroh – Sokol Blovice 4:0 (2:0, Kořínek 2, Marchal, Vetengl), TJ Přeštice – Sokol Křimice 5:2 (2:0, Přibáň 2, Turek, Švarc, Mastný – Kuneš, Navrátil), volno měl SK ZČE Plzeň. Program odložených utkání: DIOSS Nýřany – Sokol Křimice (SO 25. 2. v 16.00 – sk B), Město Zbiroh – DIOSS Nýřany (PO 27.2 v 19.00 – sk. B), Sokol Město Touškov – Čechie Příkosice (ÚT 28. 2. v 18.00 – sk. A), Čechie Příkosice – Union Cerhovice (ST 29. 2. v 19.00 – sk. A), SSC Bolevec – Sokol Město Touškov (ČT 1. 3. v 19.00 – sk. A). Zápasy o konečné umístění, včetně finále, jsou na programu o víkendu 3. – 4. března.

Turnaj U19 v Nitře: Slovan Nitra – Viktoria Plzeň 3:0 (1:0), Slavia Praha – Viktoria Plzeň 0:2 (0:1, Lukeš 2), Viktoria Plzeň – Baník Most 3:1 (1:1, Lukeš 2, Krčál), Viktoria Plzeň – Ferencvaros 4:0 (2:0, Filipec 2, Lukeš, Hošťálek).

Přátelská utkání: Viktorie Plzeň B – Dukla Praha B 4:1 (1:1, 15. Dvořák, 55. Šípek, 82. a 88. Štípek – 30. Sklenář), Sparta Praha B – Jiskra Domažlice 3:0 (0:0, 47. Juhar, 54. Graffin, 60. Folprecht), Dynamo Horšovský Týn – FC Rokycany 1:1 (1:0, Mašek – Vaníček), FK Tachov – Bohemians 1905 U19 3:2 (1:1, Hudec, Luk. Čížek, Žemlička – Jiskra, Trýzna z PK), Viktoria Mariánské Lázně – Slavoj Stod (zrušeno pro nezpůsobilý terén), ZKZ Horní Bříza – FC Rokycany U19 4:0 (2:0, Frána, M. Chocholatý, Vrla, M. Hackr), Jiskra Domažlice B – Slavia Vejprnice 0:2 (0:1, Myslík, Heller), Osek – FK Horažďovice 2:2 (1:0, Janouškovec, Řivský), SK Rakovník – Spartak Chrást 5:0 (2:0), Zruč – SK ZČE Plzeň B 4:0 (4:0, Husník 2, J. Vinc, vlastní), Viktoria Plzeň U16 – Dukla Praha 4:1 (3:0), Knotek 2, Polom, Kratochvíl).

Přátelské utkání v týdnu: FK Králův Dvůr – Viktoria Plzeň B (ST 18.00 – UMT Beroun).