Ovčáry - Slovan Liberec B 2:1 (1:0)

V bojovném zápase si do poločasu Liberečtí nevytvořili gólové příležitosti, většinou byly útoky dotaženy před vápno, odkud se mladíci snažili ohrozit branku. Ovčáry se dostaly dvakrát do brejku, kdy osamoceného hráče Zoul vždy vykryl. Předtím však po rychlém brejku, kterému předcházela ztráta míče Liberce vprostřed hřiště, zakončil přesně Hyka.

Ve druhé půli Ovčáry po podobném brejku a stejné situaci jako při prvním, přidaly druhý zásah. Liberec pak byl v 70. minutě rád, když jeho svatyni po rozehrané standardce zachránilo břevno. V 79. dostal Lukes kolmou přihrávku, kterou zpracoval a sám před brankářem nezaváhal. „Dobrý soupeř byl důraznější v osobních soubojích. Potrestali nás dvakrát po rychlých brejcích, kdy jsme kombinovali a následně ztratili míč,“ podotkl trenér Jaroslav Vodička. „Mohli jsme dostat i další branku. Výsledek je pro nás myslím milosrdný. Naši hráči tohle směrem do defenzivy nezvládli. Na druhou stranu jsou to mladí kluci a někteří se fotbal učí. Přijeli jsme sem s tím, co máme, a většina z hráčů bude nastupovat i ve třetí lize. Někteří se s tím musejí poprat daleko víc,“ dodal. „Řekl jsem, že chci v přípravě vyhrát každý zápas, i když teď budeme mít těžké soupeře. Zápas snesl parametry. Mohli jsme dát tři čtyři góly, nastřelili břevno, dvakrát jsme šli sami na bránu, nedali. Vyhráli jsme tak jen dva jedna, ale myslím, že zaslouženě,“ uvedl trenér Janeček.

Branky: 10. Hyka, 61. Müller 79. Lukes. Liberec: Zoul - Kordík, Zieris, Soběslav, Pokorný (46. Šusta) - Rybanský, Suk, Daniel (65. Lukes), Beníšek - Drobílek, Kmoníček (65. Černý).