ARITMA PRAHA – KRÁLŮV DVŮR 3:1

Začátek utkání nenaznačoval, že by Králodvorští měli poprvé v přípravě odejít ze hřiště poraženi. Herní kvalita byla v prvních dvaceti minutách jasně na straně cábelíků. Králodvorští se také dostali do vedení, když se po závaru ve 14. minutě střelecky prosadil Petr Dochtor. Zvýšit pak mohl Michal Novák, který postupoval sám na gólmana, branku ale minul. Po půlhodině hry cábelíci přestali hrát, čehož Aritma po chvíli využila k vyrovnání. Pražané měli již dříve dvě solidní šance, které Mokrohajský vychytal, na střelu Rybky ale již byl krátký. Po změně stran se cábelíci naprosto vytratili ze hřiště. Těžko hledat omluvu v mrazu, neboť soupeř ukázal, že fotbal se dá hrát i v mínus patnácti. Králodvorská mizérie vrcholila kolem 70. minuty, kdy se během chvilky Aritma dvakrát střelecky prosadila. Cábelíci pak již nedokázali odpovědět a Aritma mohla slavit cenný skalp.

„Konečně jsme se nevyhnuli nějaké blamáži. Víceméně jsme udělali ostudu, ale zase nás to probere k tomu, že vidíme, že někteří hráči nejsou na to, co bychom si představovali. Musíme s tím rychle něco udělat. Máme na to měsíc, tak to je v pohodě. Vůbec z toho nedělám žádný závěr,“ uvedl Miloslav Kučera, trenér Králova Dvora.

„Neběhalo nám to, možná byli hoši unavení,“ poznamenal Kučera, kterému vadilo, že ve hře neviděl žádný nápad. „Pro nás třeba Toporčák bude naprosto klíčovým hráčem,“ uvedl k středovému záložníkovi trenér Králova Dvora. Právě středové řadě cábelíků se hlavně ve druhém poločase vůbec nedařilo. „Vystřídali jsme Saboua, Petra a Dochtora a hra ve druhé půli dostala úplně jiné dimenze. To jsme byli víceméně trapní,“ nehledal Kučera omluvy. Záloha prostě nefungovala. Nic nevymysleli Frydrych, Brusch, Krupička ani Gentile. „Na to, že jich tam bylo pět, tak záloha vůbec nefungovala. Trošičku se snažil ve druhé půli hrát jen Kobler,“ podotkl trenér cábelíků, který uznal, že Aritma králodvorský celek přehrála. „Měli i více šancí. My, když už jsme vystřelili, tak netrefíme branku. Naprosto spravedlivá prohra. Myslím, že přišla docela včas,“ poznamenal Miloslav Kučera. Fotbalisté Aritmy sice připravili cábelíkům první porážku na turnaji, podle všeho ale nebyli nejlepším soupeřem, se kterým se na Zličíně Králodvorští utkali. „Nebudu soupeře přeceňovat, byli tady lepší. Admira, Žižkov také nebyl slabý. Každý zápas je jiný, ale určitě tu byli lepší soupeři,“ zmínil Kučera, který dodal, že porážku si cábelíci zapříčinili sami.

Králův Dvůr: Mokrohajský – Procházka, Šilhavý, J. Novák – Petr (45. Krupička), Sabou (45. Gentile), Frydrych, Brusch – Dochtor (46. Fulín), M. Novák.