Hosté přivezli do Kolovče kádr tvořený hlavně nováčky, které chtěl trenér Zdeněk Michálek vidět v zápase. Chyběly opory Braun, tvůrce hry Jiskry Mužík i kanonýr Bezděk, a to bylo znát. Domácí, kteří představili to nejlepší z uplynulé sezony plus několik posil ze Sokolova a Kladna, byli od začátku aktivnější a měli míč častěji v držení.

V 15. minutě se ocitl v první z mnoha gólových šancí domácích Kouba, který na sebe upozornil už v přátelském utkání s Viktorií Plzeň, avšak první skórovali hosté ve 27. minutě po rychlém přenesení hry z levé na pravou stranu hřiště a Strejcově dobře mířené střele o tyč. Ani po obdrženém gólu domácí nepolevili, obranu Jiskry zaměstnával rychlými průniky Pavlík.

Rozhodující bylo odstoupení Romana Baxy, který se zranil v jednom ze soubojů a který do té doby zcela narušoval rozehrávku Domažlic ve středu pole, takže útočníci nedostávali balony, jaké by potřebovali. Po odstoupení Baxy domácí postihl herní výpadek, kdy se během čtyř minut třikrát trefilo nové ´zabijácké´ duo Jiskry, Kovařík a Veselý.

Od 60. minuty hru ovládli domácí, kteří při několika vyložených šancích nechali vyniknout Houdkova nástupce do druhé půle Lorence. Kolovečtí byli nebezpeční zejména z trestných a rohových kopů, v zakončení jim ale chyběl potřebný klid i štěstí. V 78. minutě zaznamenal jediný čestný úspěch domácích Štverák. Poté útoky Slavoje postupně ztrácely na nebezpečnosti, když se obrana Jiskry dirigovaná důrazným Tesařem stačila před finální přihrávkou sešikovat.

Domácí s ohledem na průběh zápasu sice utrpěli až příliš krutou porážku, fanoušky ale potěšilo, že se v Kolovči zase bude chodit na dobrý fotbal a ten dělají i góly. Proto, Václave, nastup už!

Branky: 78. Štverák – 27. Strejc, 54. Kovařík, 57. Veselý, 58. Kovařík.

Slavoj Koloveč: Mleziva – Došek (Šlajs), Černý, Duben, Milota – Pavlík (Kožíšek), Baxa (Kliment), Vůjtěch, Puchmertl (Kadlec) – Štverák, Kouba. Trenér: Vyleta.
Jiskra Domažlice: Houdek (Lorenc) – Strejc, Tesař, Brož (Bauer), Mandaus – Havlíček (Bárta), Staněk, Matas, Mour – Kovařík, Veselý. Trenér: Michálek.

Trenér Jiskry Domažlice Zdeněk Michálek: „Hráči spolu v této sestavě hráli poprvé, bylo jasné, že kombinace bude váznout. Navíc Koloveč dal opět dohromady velmi kvalitní mužstvo, takže to bylo těžké utkání, domácí drželi míč více, než my. Prosadili jsme se z rychlých protiútoků. Na hodnocení, kdo z nováčků mě už přesvědčil, je ještě brzy, ale dnes se dobře uvedl Matas. Myslím však, že čtrnáct dní bychom měli dát šanci všem, aby se předvedli.“

Trenér Slavoje Koloveč Roman Vyleta: „Byl to náš první přípravný zápas, někteří kluci se neznali, mnozí se viděli úplně poprvé. S předvedenou hrou jsem byl spokojen, bohužel chyběly branky. Po odstoupení Baxy se nám trochu rozsypal střed, Honza Vůjtěch přece jen není v defenzivě takový, jako Roman. Počítám s každým hráčem, všichni, které sem přivádíme, jsou do základu maximálně dvanácti lidí. Nemá smysl sem tahat hráče, aby seděli na lavičce.“