V sobotním velmi mrazivém odpoledni nastoupili třetiligoví fotbalisté Jiskry Domažlice proti účastníku německé landesligy, mužstvu 1. FC Bad Kötzting. Vloni tohoto soupeře Jiskra porazila vysoko 7:1. V dresu hostů se od začátku objevil ´krajánek´ Jan Velkoborský a ve druhém poločase i druhý český hráč Antonín Prančl.

Jiskra Domažlice – 1. FC Bad Kötzting 3:2 (2:0)
Domácí vstoupili do utkání brankou Michala Veselého, který hned v 1. minutě využil zaváhání hostující obrany a obstřelil brankáře hostů – 1:0. O chvilku později zakončoval Jan Matas po Veselého přihrávce a v 5. minutě střílel vedle levé tyče opět Veselý. O minutu později rozehrál Petr Mužík trestný kop na Martina Mandouse, jeho pokus však skončil kousek vedle pravé tyče branky Kötztingu.V 21. minutě šel sám na gólmana Luděk Leitl, ale brankář mu jeho šanci zmařil. Uplynuly sotva čtyři minuty, když se Leitl mezi střelce zapsal, když zužitkoval přihrávku od Mandouse – 2:0. V 36. minutě předvedla Jiskra rychlou akci po ose Bezděk – Mužík - Veselý, který však přestřelil branku. Do poločasu ještě vyzkoušel pozornost německého brankáře Mandous, ale skóre po prvních pětačtyřiceti minutách hry zůstalo 2:0.

Do druhé půle obě lavičky prostřídaly hráče. Hosté začali aktivněji. Ve 48. minutě Antonín Prančl zahrál trestný kop a Liebl střílel vedle levé tyče branky hájené Houdkovým náhradníkem Lorencem.V 54. minutě hosté skórovali, když po akci Prančla snížil Kopp – 1:2. O chvilku později se do velké šance dostal po přihrávce Kovaříka Havlíček, ale brankáře nepřekonal. Po hodině hry zvýšil na 3:1 Havlíček, který dorážel střelu Kovaříka. Na druhé straně opět agilní Prančl přihrál Lieblovi, jeho pokus ale domácí zadáci zblokovali a Herzog z dorážky mířil vedle. V dalším průběhu utkání se do šance dostala nová akvizice Jiskry Javorský a o chvilku později musel hostující brankář vyrážet hlavičku Brauna. Na druhé straně vystřelil Prančl a k odraženému míči se dostal Frishen, míč však poslal nad Lorencovu svatyni. V 78. minutě diváci viděli opět rychlou akci hostů, kdy míč po ose Liebl – Frishen - Prančl putoval až ke Koppovi, ten však rozvlnil jen boční síť branky Jiskry. Snížení se hosté dočkali deset minut před koncem, když právě Kopp dorážel míč do prázdné branky – 3:2. Závěr patřil domácím, když se do velké šance dostal Matas po vysunutí Mužíkem, ale brankář Kötzingu jej vychytal. V samotném závěru neproměnil velkou šanci ex kolovečský Došlý.

V tomto týdnu nastoupí Jiskra ve středu od 17:30 hodin proti diviznímu Slavoji Koloveč na UMT v Domažlicích a v sobotu 18. února se od 11:00 hodin střetne v Praze na Strahově ve sparťanském tréninkovém centru s rezervou AC Sparta Praha.⋌(poj)

Trenér Jiskry Domažlice Zdeněk Michálek: „V první půli jsem byl s výkonem hráčů spokojen. Od začátku přistoupili k zápasu koncentrovaně a kvalitního soupeře prakticky nepustili do šance. Ve druhé půli jsme měli dost šancí, ale vytěžili jsme z nich pouze jeden gól. Soupeř měl čtyři příležitosti a z toho dal dva góly. Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem.“

Jiskra Domažlice: Dan Houdek (46. František Lorenc) - Jakub Strejc, Marek Bauer, Milan Braun, Martin Mandous – Petr Mužík, Luděk Leitl, Jan Matas, Pavel Javorský - Lukáš Bezděk, Michal Veselý. Střídali: Jaroslav Kovařík, Jiří Bárta, Jan Havlíček, Patrik Hulina, Petr Došlý. Trenér: Zdeněk Michálek, asistent: Roman Vyleta.
Rozhodčí: Hedvika Mifková - Václav Červený - Rudolf Špoták.