Domažlice B – Sokol Postřekov 8:2 (2:1)
První vyrovnanější poločas nabídl šance na obou stranách, domácí útočili do plných, Postřekovští šli čtyřikrát sami na branku, ale Jiskru podržel gólman Frei. Silnější sestava hostů šla do vedení ve 39. minutě, kdy se po rohu nejlépe zorientoval Vavřík.

Domažličané otočili během tří minut góly Kubici a Krakešovou bombou pod břevno – 2:1. Po obrátce poslal trenér Kapic do hry řadu nových hráčů a ti soupeři stačili jen v úvodu, kdy si vypracovali několik šancí. Jenže v 65. minutě se za domácí trefil navrátilec z 1. FC H. Týn Paluch, za hosty kontroval o čtyři minuty později Závodný – 3:2. Vzápětí ale Josef Schamberger oslavil gólem premiéru v dresu modrobílých. Tento kmenový hráč SK Kdyně 1920, jenž s Holýšovem okusil krajský přebor, míří na přestup do Tlumačova. Jiskra by jej ráda získala na tzv. Juniorstart.

Po čtvrté brance se defenziva Postřekova rozpadla a Paluch svým druhým gólem v 71. minutě zakončil sérii přihrávek před svatyní odchovance Domažlic Jiřího Noska. Na 6:2 zvýšil Hartl, jemuž servíroval míč do skluzu Krakeš po zasekávačce na velkém vápně. Závěr zápasu asi Jiřího Hartla bavil, protože nejprve našel přihrávkou úplně volného Beňušíka – 7:2, pak sám uzavřel na konečných 8:2.

„Mužstvo opět ukázalo sílu v ofenzivě. Hra dopředu je v pořádku, rezervy máme vzadu, kde jsme se dopustili několika chyb. To ale přičítám tomu, že zatím hrajeme pořád v jiné sestavě,“ říká viceprezident Jiskry Ivan Rybár a jeden z trenérů rezervy. Té už druhou sezonu těsně unikl postup do krajského přeboru, ta letošní má proto být ve znamení honby za postupem. „Ambice máme, zatím nám postup naší vlastní nedisciplinovaností o krůček unikl. Letos bude v soutěži dost nových mužstev, která jsou zatím neznámou, ale rezerva třetiligového mančaftu by měla hrát alespoň oblastní přebor,“ míní Rybár. Kádr už opustil ´viktorián´ Kocour, který se zkouší prosadit v divizních Rokycanech a už za ně vstřelil gól. Domažličany nyní prověří mužstva krajského přeboru Vejprnice (So 30. 7. 17.00, asi Česká Kubice), Dynamo H. Týn a Klatovy.

Sokol Postřekov: Nosek – Tomášek, Jasan, Královec, Ledvina – Závodný, Steinberger, Beroušek, Vavřík – Váchal, Adamka. Střídali: Janeček, Kuželka, Kočiš, Bartoň, Baborák. Trenéři: Kapic, Váchal.

Jiskra Domažlice B: Frei – Hošek, Pavlíček, Schamberger, Rojt – Vísner, Brichcín, Hartl, Paluch – Krakeš, Kubica. Střídali: Pačesný, Beňušík, Zlámal. Trenéři: Rybár, Brichcín.