Strakonice – Horažďovice 5:4 (1:2)

Domácí nastoupili s kvalitní lavičkou rozšířenou o některé hráče z ligové líhně z jihočeské metropole, hosté byli naopak nekompletní, když v jejich sestavě chyběli Křivanec, Stulík a Greger.

Oba týmy rozehrály vzájemný přípravný duel ve svižném tempu. Domácí měli více ze hry, hosté hrozili z rychlých brejků. Skóre otevřel již v 9. minutě horažďovický Jůda po individuální akci, kterou zakončil střelou k tyči. Za domácí vyrovnal Benedikt, ale proti byl Kotrba, který vybojoval míč, jeho přihrávku zakončil ve 20. minutě Lukáš Melka, a upravil tak výsledek prvního poločasu na 2:1 pro Horažďovice.

Také po přestávce se hostům dařilo a dalšími dvěma góly zvýšili svoje vedení. V 59. minutě upravil na 3:1 po faulu na Formana z penalty Kotrba a v 71. minutě proměnil svoje sólo, když šel sám na brankáře, Michal Forman a zaznamenal čtvrtý úspěch hostů. Domácím se ve zbývajícím čase podařilo poté, kdy již hosté vystřídali některé opory (Beránka, Jůdu a další), výsledek otočit ve svůj prospěch.

„Myslím si, že jsme na úvod přípravy odvedli zejména v prvních sedmdesáti minutách hry velice solidní výkon. Výsledek i předvedená hra jsou pro nás dobrým odrazovým můstkem do další přípravy,“ řekl k utkání manažer Horažďovic Milan Koželuh.

Branky: Petráň 2, Benedikt. Jalovec, Bambule – Jůda, Melka, Kotrba (PK), 71. M. Forman.

Sestava Horažďovic: Kozlík (46. Rojík) - Šedivý, Čadek, Jiřík, Šafanda, Koc, Jůda, Kotrba, Melka, Nauš, Beránek. Střídali: Mičkal, Forman, Janouškovec.

Během tohoto týdne sehrají Horažďovice další dva přípravné zápasy. Po duelu na hřišti v Putimi, kde se střetnou s béčkem Písku, v sobotu 23. července hostí na hřišti ve Velkých Hydčicích od 17 hodin nováčka divize Čížovou.