Žádnou novou fintu od zkušených fotbalistů si s sebou Mužík sice nepřivezl, zato vylepšil svoji fyzičku. A to hodně. „Rozdíl v přípravě u prvoligového celku a v divizi je obrovský a nedá se vůbec srovnávat. Je to dřina, kilometry běhání. Co jsme v Příbrami naběhali za dva dny, to v divizi za týden. Trénuje se každý den, a to dvoufázově,“ přibližuje Mužík, jak ´chutná´ příprava na první ligu. „Byla to určitě moje nejtěžší příprava v životě.“

Příbram nebyla jediná, kdo měl o šikovného záložníka zájem. On však upřednostnil návrat do Domažlic, které se vzápětí dohodly s domovským klubem Start VD Luby na přestupu. „Pro návrat rozhodla šance vykopat s Jiskrou třetí ligu, což je můj největší cíl. A potom také skvělá parta, která tady je,“ říká sympaťák s šestkou na dresu, který má po podzimu na kontě dvanáct gólů a osm asistencí.

Příležitost dokázat, jak velkou chybu v klubu od říčky Litavky udělali, bude mít Mužík hned v prvním kole čtvrté nejvyšší soutěže v Čechách, kdy se rezerva Příbrami utká s lídrem z Chodska. „Moc se na ten zápas těším. Musíme tam uhrát co nejlepší výsledek a já bych se rád ukázal v nejlepším světle,“ tvrdí.

V cestě za kýženým postupem do ČFL však budou Domažlicím na jaře stát i jiní. Ambicemi se od začátku sezony netají Strakonice, výborné výsledky přes zimu vykazovaly čtvrté Votice, kde Domažlice utrpěly jednu ze dvou podzimních proher. „Oba týmy mají hodně kvalitních fotbalistů, snaží se hrát kombinační fotbal. Pro mě jsou to nepříjemní soupeři. Výhoda je, že je oba máme doma, stejně jako Motorlet či rezervu Bohemians. To by mohlo rozhodnout. Ale nebezpečných bude většina soupeřů, protože se na nás budou chtít vytáhnout,“ míní Mužík.

Ve výčtu míst, kde se na jaře bude pořádat ´hon na lídra´, nezapomíná ani na Koloveč, sídlo druhého zástupce okresu v divizi. Slavoj v derby na Střelnici prohrál s Jiskrou jen těsně o gól, který padl z dorážky po Mužíkově pumelici do tyče. O ´Došlého ruce neruce´ a odvetě se mezi fanoušky hovořilo i v době, kdy na hřišti Slavoje ještě ležel sníh. „Na derby se moc těším. Doufám, že zase přijde tolik diváků, jako na Střelnici,“ vzpomíná středopolař Domažlic na fantastickou atmosféru, kterou by mohl závidět leckterý prvoligový mančaft.