„Nečekali jsme to tak brzo. Byl jsem zastáncem toho, aby se nejdřív vybudovalo zázemí a potom vytvořilo mužstvo, které bude hrát dobře divizi a případně bude usilovat o postup. A kvalitní mužstvo už máme,“ pochvaluje si prezident fotbalové Jiskry.

V domažlickém týmu se vhodně kloubí mládí se zkušeností. „Jsou tady hráči, kteří prošli mládežnickými týmy v plzeňské Viktorii. Bauer, Leitl, Bárta, Bezděk, Bahleda, Staněk a doplňují je naši odchovanci, kteří také byli ve Viktorce. Jako třeba Mleziva, Strejc, Tesař. Vše je propojeno zkušeností například Šámala. Na hostování máme jen Mužíka a Cihláře, ostatní jsou naši kmenoví hráči,“ pochvaluje si Jaroslav Ticháček.

Cení si bojovnosti týmu, který, i když se mu nedaří, dokáže body vydřít. Pokud jde o budoucnost, je to prý jasné. „Musíme být pokorní a držet se při zemi. Nemůžeme podlehnout nějakému sebeuspokojení, soupeři jsou silní a budou na nás útočit,“ myslí si domažlický prezident.

Vyšší soutěži se prý ale bránit nebudou. „Uvidíme, jak pro nás dopadne podzim. Potom vše přehodnotíme, a pokud šance na postup bude existovat, popereme se. ČFL je však ještě hodně daleko. Tuto soutěž by si však město i kraj zasloužily,“ tvrdí šéf.