Jejich vedoucí gól vstřelil hned v první minutě hrající kouč Václav Uzlík. „Zezadu jsem se vysunul úplně na hrot a trefil to přesně pod břevínko. V úvodu první půle jsme byli lepší,“ líčil začátek utkání hrající kouč.

Chrást se však zlepšil a během šesti minut Roubalem a Bulínem skóre otočil. „To jsme dvakrát zaváhali. Brzo po přestávce se nám však podařilo vyrovnat. To jsem se trefil nohou po standardce,“ popsal svůj druhý gól letos osmatřicetiletý Václav Uzlík.

Potom ale přišly pro jeho mužstvo horké chvíle. „Za kritiku sudího, který jinak výsledek neovlivnil, se nechal vyloučit Aleš Jindra a hrálo se jen na naši branku. Přesto jsme měli z brejků dvě šance,“ uvedl přeštický trenér.

Penaltový rozstřel jeho hráči prohráli a stalo se tak už potřetí. „Penalty jsou sázkou do loterie a u nás je to ovlivněno i nezkušeností kluků. Jinak jsme na půdě favorita podali velmi dobrý výkon. Z pracovních důvodů nám chyběl brankář Růžička, zastoupil ho Kašpar a chytal dobře,“ pochvaloval si Václav Uzlík.
Favorizovaný Chrást rychle prohrával a na takovou situaci není zvyklý. „Zaspali jsme začátek, potom jsme soupeře tlačili, ale hra i zakončení nebyly podle představ,“ stěžoval si chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Favorit postrádal dva hráče ze základu. „Vágner se zranil ve Vejprnicích a mimo byl Stružka. Jejich neúčast byla znát. Třeba mladý Bulín měl tři šance, které by Vágner určitě proměnil. Vázla i organizace hry, stoper nám vstřelil dva góly a to je špatné. Po vyloučení Jindry jsme měli velký tlak, ale hosté nám utíkali do brejků,“ přiznal šéf.

Podle jeho slov měli možná hráči v hlavách rozdílné postavení obou celků v tabulce. „Zřejmě to bylo i podceněním soupeře. Například v poslední minutě šel Sadílek sám na branku a z malého vápna nastřelil bombou břevno. Přitom jinak zakončuje technicky. Alespoň, že se nám potom dařilo v penaltách. Ty dva získané body beru,“ uvedl nakonec Luděk Vokoun.