Čtyři góly, dvě červené karty pro hosty a spousta žlutých. To všechno bylo k vidění v dramatickém plzeňském derby Fincentrum krajského přeboru mezi Bolevcem a Rapidem, které skončilo 2:2.

Hosté góly Peroutky a Faista dvakrát vedli, bolevečtí borci brankami Zb. Černého a Kohouta dvakrát vyrovnávali. Získaný bod příliš nepomohl nikomu, situace v suterénu se i díky výhře Horní Břízy v Chanovicích ještě více zdramatizovala.

„Bylo to opravdové derby. Při prvním gólu jsme nechali hlavičkujícího Peroutku neobsazeného, při druhém jsme pustili Rapid do brejku, nastřelil tyč a Faist míč uklidil do prázdné branky,“ popsal góly soupeře bolevecký trenér Petr Nykles.

Jeho svěřenci se ale střelecky rovněž prosadili a především gól Kohouta na 2:2 byl výstavní. „Vybojoval míč na levé straně a z velkého úhlu asi z pětadvaceti metrů trefil šibenici u vzdálenější tyče. Potom jsme ještě měli pár závarů, ale také Rapid nastřelil břevno. Remíza je zřejmě spravedlivá, přestože jsme většinu hry měli tlak a hosté ze čtyř střel na branku dali dva góly,“ tvrdil Nykles.

Rapid dohrával bez dvou vyloučených hráčů a závěr byl hodně vypjatý. Nejdřív šel dříve pod sprchy po dvou žlutých Liška a po něm inkasoval červenou kartu Faist.

„Výsledek rozhodčí v žádném případě neovlivnili, ale hlavní sudí v první půli hru příliš pustil, až potom byl přísnější a my to druhý poločas odnesli vyloučením dvou hráčů,“ konstatoval Vratislav Opl, kouč Rapidu.

Liška opustil hřiště za diskuzi s rozhodčím a Faist za kritiku asistenta na lajně. „Před vyloučením Faista pomezní neodmával aut, náš hráč mu vynadal, a proto šel ven. Ta vyloučení vyvolala hodně emocí, ale výsledek je spravedlivý. My jsme góly inkasovali po našich chybách,“ přiznal Vratislav Opl.

Oba celky se ještě musí o záchranu ve zbývajících dvou kolech a možná i v následující baráži poprat. Osud zainteresovaných má hodně ve své moci Doubravka. Pokud se v divizi zachrání, kromě odhlášeného Rozvadova, už nikdo přímo nesestupuje a dva celky odehrají baráž. Pokud Doubravka spadne, sestupuje přímo ještě Město Touškov a další dva týmy čeká baráž.

Další výsledky:

Pozornost veřejnosti byla upřena zejména na zápasy celků ve spodních patrech tabulky. Město Touškov nestačilo na Stříbro a čeká ho buď přímý sestup (v případě sestupu Doubravky z divize) nebo účast v baráži. Tou jsou ohroženy i mužstva Bolevce, Chanovic, Rapidu Plzeň a Horní Břízy.

Bolevec – Rapid Plzeň 2:2

Nejlepší hráči: Šnajdr – Peroutka. Poločas: 0:1. Branky: 55. Černý, 77. Kohout – 20. Peroutka, Faist. Rozhodčí: Schneider. ŽK: 5:2. ČK: 0:2, 78. Liška, 86. Faist. Diváků: 150.
Bolevec: Klečka – Soukup, Thomayer, Šnaider, Kohout, Černý, Bublík, Šiml (70. Kadeřábek), Greif, Pelnář, Šanoba. Trenér: Petr Nykles.
Rapid: Štrunc – Faist, Peroutka, Lavička (79. Čupalka), Buček, Kovářík (55. Hlaváč), Liška, Hodaň, Šimsa, Páník, Netrh. Trenér: Vratislav Opl.

Přeštice – Tachov 0:1
Nejlepší hráči: Trdlička – Habart. Poločas: 0:1. Branka: 8. Dvořák. Rozhodčí: Simbrartl. ŽK: 1:1. Diváků: 170.
Přeštice: Růžička – Hrdlička, Uzlík, Mastný, Bouc (58. Zoubek), Zdeněk, Stehlík, Bešta, Turek, Benedikt (76. Vacík), Trdlička (80. Přibáň). Trenér: Václav Uzlík.
Tachov: Pták – Földesi, L. Viterna, Dvořák (87. Slowik), Šácha, Habart (53. Chmiel), J. Viterna, Hudec, Folejtar, Tušl, Machač (80. Žemlička). Trenér: Jaroslav Pták.

Rokycany – Holýšov 2:0
Nejlepší hráči: Vaščák – Majlát. Poločas: 1:0. Branky: 40. Šíša, 80. Černý. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:0. Diváků: 250.
Rokycany: Vild – Jícha, Klír (62. Černý), Vaščák, Šíša (62. Drahoňovský, Hereit, Kubík, J. Procházka, Blecha, Scheinherr (90. Zpěváček), F. Procházka. Trenér: Pavel Aubrecht.
Holýšov: Čermák – Hamerník (64. Levička), Trhlík, Hrádek, Majlát, Lucák, Kubina, Manowetz, Procházka, Beneš, Lukáš (77. Liebl). Trenér: Jiří Multrus starší.

Vejprnice – Stod 4:0
Nejlepší hráči: R. Křen – Snášel. Poločas: 1:0. Branky: 5. Paul , 52. Biedermann, 74. Vnuk, 80. R. Křen. Rozhodčí: Cihlář. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 75. Hruška. Diváků: 110.
Vejprnice: Slováček – Havránek, Rada, Hora, R. Křen (89. Prais), Hlad, D. Křen, Puhlovský, Paul, Vnuk (81. Heller), Biedermann (61. Hlavatý). Trenér: Milan Dejmek.
Stod: Janča – Vlček, Lukášek, Kaas, Snášel, Tuhela, Dolejší, Dlouhý, Harmády (64. Brychcín), Hruška, Zámeček. Trenér: Štěpán Hirschl.

SK ZČE Plzeň – Chrást 2:2
Nejlepší hráči: Vít – Kovařík. Poločas: 1:2. Branky: 9. Marek, 65. Bednář p. k. – 28. Kovařík, 45. Roubal. Rozhodčí: Štrincl. ŽK: 5:2. ČK: 92. Kraus. Diváků: 150.
SK ZČE Plzeň: Řezáč – Kraus, Šiml, Marek, Vít, Pata, Bednář, Bedrna (60. Vohrna), Mašek (62. Chocholatý), Houdek (78. Mezsáros), Beránek (90. Will). Trenér: Petr Kural.
Chrást: Bláha – O. Král, Brýla, Kovařík, Komárek, Vaigl (65. Kučera), Stružka, Haidlmayer, Roubal, Tyr, Sadílek. Trenér: Jaroslav Diepold.

Město Touškov – Stříbro 1:5
Nejlepší hráči: Svoboda – Jareš. Poločas: 0:1. Branky: 72. Svoboda – 38. Petraška, 58. Jareš, 78. Zaoral, 86. Petraška, 88. Hřebík. Rozhodčí: Houdek. ŽK: 2:2. Diváků: 75.
M. Touškov: Tománek – M. Pešík, Bouzek, Hodek (24. L. Pešík), Svoboda, Kovács, Nosek, S. Karbusický, O. Karbusický (58. Kupec), Vrba, Vavrač. Trenér: Stanislav Kamarýt.
Stříbro: Benda – Ichnatolya (58. Průša), Zaoral, Hřebík, Demjan, Jareš, Petraška, Šaman, Bubrle, (60. Vraštil), Florus (82.Solový), Dyk. Trenér: Jaroslav Lorenc.

Chanovice – Horní Bříza 1:3
Nejlepší hráči: Polena – Vrla. Poločas: 0:0. Branky: 50. Horváth – 74. Frána, 79. Paukner, 90. Landa. Rozhodčí: Reznichenko. ŽK: 2:3. Diváků: 150.
Chanovice: Beke – Srb, Šimsa (77. Král), Šrámek, Brom, Polena, Kostka, Melka, Horváth, Hrach, Černohorský (66. Drohobeckyj). Trenér: Pavel Běloušek.
Horní Bříza: Mizera – Šimice, Frána (81. Morštajn), M. Paukner, Hackr, M. Chocholatý, Vrla (88. Landa), J. Paukner, Janka, Fedorco (84. Čechura), P. Chocholatý. Trenér: Václav Votípka.