V pondělí se celou záležitostí zabývala sportovní a technická komise krajského fotbalového svazu na mimořádném zasedání a rozhodla. „Z baráže postupuje do přeboru vítězný Chotíkov, ale v nejvyšší krajské soutěži se udržel i poražený Rapid,“ uvedl předseda STK Martin Drobný.

Podobně postupovala komise i v nižších soutěžích. Baráž o I. A třídu zvládl lépe její účastník Sušice, která dvakrát porazila Nýrsko (2:1, 4:2), ale tuto soutěž si od nové sezony zahrají oba celky. „Sušice se udržela, ale do I. A třídy postupuje i poražené Nýrsko,“ říká šéf komise.

V baráži o I. B třídu se vedlo lépe dosavadním účastníkům okresních přeborů. Strašice vyřadily (2:2, 3:0) Kralovice a Štěnovice si poradily s Dlouhou Vsí (1:1, 2:0). I tady však musela STK zasáhnout.

„Štěnovice a Strašice samozřejmě do I. B třídy postupují, ale zůstávají v ní nadále i poražené Kralovice. Dlouhá Ves sestupuje do okresního přeboru, protože má horší bilanci ze soutěže než Kralovice,“ vysvětlil Martin Drobný.

Nastávající sezona se losovala na aktivu v Plzni ve čtvrtek hned po skončení valné hromady krajského fotbalového svazu, která začala v Šeříkové ulici na Slovanech v 16.30. Krajské soutěže začínají o víkendu 13. – 14. 8.