Největším magnetem je souboj vedoucího Chrástu se stodským nováčkem, okupujícím třetí příčku. Lídr soutěže na jaře zatím porazil 2:0 Přeštice, remizoval 1:1 doma s Tachovem a v minulém kole zvítězil 4:1 v Holýšově. Odložený duel na plzeňském Rapidu bude dohrávat 20. dubna.

„V Holýšově jsme nic velkého nepředvedli, měli jsme štěstí i na rozhodčího, ale tři body jsme získali. Pokud teď zvládneme utkání se Stodem a následně s Bolevcem, což jsou soupeři, na které se nám herně příliš nedaří, bude to dobré,“ uvažuje chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Chrástecký kádr je téměř kompletní. „Úplně v pořádku není Stružka, který má problémy s kolenem, ale ostatní jsou fit,“ říká šéf klubu. Přeje si, aby se Chrást vrátil k podzimním herním výkonům. „Zatím jsou naše jarní výsledky lepší než předváděná hra. Věřím, že zlepšíme i herní projev a budeme se divákům líbit stejně jako na podzim. Věřím, že na Stod přijde hodně fanoušků, vždyť je to souboj prvního s třetím,“ doufá Luděk Vokoun.

Trochu ho trápí i stav hrací plochy. „Po zimě bylo na hřišti dost nerovností, ale už by se to mělo pomalu lepšit.“

Stod má na jaře odehrány všechny zápasy, ve kterých zvítězil 2:1 nad plzeňským Rapidem, 4:0 s Holýšovem a 2:1 s Bolevcem. Prohrál jen v Tachově 3:5. Na podzim dokázal v domácím prostředí Chrást potrápit, přestože nakonec podlehl 1:3.

Přitažlivé je i plzeňské derby mezi Bolevcem a SK ZČE, který na jaře ještě neprohrál. Na podzim se hrálo 1:1.

Program 20. kola Fincentrum krajského přeboru: Příkosice (9.) – Tachov (2.) SO 10. 15 – Šimek, tip Deníku: 2, Bolevec (8.) – SK ZČE Plzeň (5.) SO 14.00 – Prokeš, tip Deníku: 1, Město Touškov (14.) – Vejprnice (7.) SO 16.30 – Pressl, tip Deníku: 1, Chanovice (10.) – Přeštice (6.) SO 16.30 – Štrincl, tip Deníku: 1, Horní Bříza (15.) – Rapid Plzeň (13.) SO 16.30 – Krutina, tip Deníku: 0, Stříbro (12.) – Holýšov (11.) SO 16.30 – Petržílka, tip Deníku: 1, Chrást (1.) – Stod (3.) SO 16.30 – Malinčák, tip Deníku: 1.