Až v sedmém kole Fincentrum krajského přeboru se hráči i příznivci Dynama Horšovský Týn dočkali vítězství. Po zbytečné porážce na hřišti SK ZČE Plzeň 2:0, kde hráči Dynama zůstali daleko za svými možnostmi, přišla v minulém kole remíza na domácím hřišti s Rapidem Plzeň. Přitom posledních dvacet minut dohrávali hosté o devíti, ale domácí toho nevyužili. Pouhé odkopávání stačilo ´energetikům´ na udržení nerozhodného výsledku. Smůlu si pak domácí dovybrali v penaltovém rozstřelu, kdy až do sedmé série byli všichni střelci úspěšní. V té rozhodující nastoupili proti sobě brankáři. Hostující Matějka proměnil, ale Martin Mleziva branku přestřelil.

Doslova utkáním pravdy tak měl být v sobotu 24. září zápas v Horní Bříze. Případný neúpěch by odsoudil Dynamo do sestupového pásma. Výhra 1:0 však drží Dynamo v přijatelném odstupu od klidného středu tabulky. Těsné vítězství zajistil hostům ve 13. minutě Roman Svoboda, když po rohovém kopu Pazderníka poslal hlavou míč do branky domácích.

ZKZ Horní Bříza - Dynamo H. Týn 0:1 (0:1)
Domácí měli v prvním poločasu dvě velké šance. První byla náhodná, když se po odvráceném rohovém kopu domácích dostal odkopnutý míč k domácímu obránci a ten jej poslal ze 40 metrů na branku Mlezivy. Míč k překvapení všech skončil na tyči. Druhou pak už byla fotbalová akce, kdy domácí Šimsa šel sám na Mlezivu, ale ten jeho šanci zneškodnil. V poslední minutě prvního poločasu se dostal do výhodné pozice hostující Šverák, ale neproměnil.

Druhý poločas se hrál za mírné převahy Dynama. Domácí branku hostujícího gólmana přiliš neohrozili, a pokud ano, byl Mleziva vždy tam, kde měl být. Hosté většinou ohrožovali domácího gólmana střelami ze střední vzdálenosti. Do kategorie nebezpečných patřila ve 48. minutě střela Štěpána Bryndy z 18 metrů, která po přiťuknutí Romana Svobody skončila pár centimerů vedle tyče. Střela Jiřího Sovy z 20 metrů v 72. minutě prolétla podél branky domácích a konečně v 83. minutě tvrdou střelu Jakuba Pazdezníka vyrazil domácí brankář s vynaložením maximálního úsilí na roh.

Tlaku domácích diváků naštěstí nepodlehl hlavní rozhodčí Jakub Hrbovský, ani jeho asistenti Michal Homr a Tomáš Urban. O vyhrocené atmostéře svědčí i událost ze 78. minuty, kdy hosté z důvodů ležícího zraněného hráče poslali míč do zámezí. Domácí jim jej po rozehrání nevrátili, jak je zvykem a pokračovali ve své akci. Ani to však zvrat ve vývoji utkání nepřineslo.

V příštím kole v neděli 2. října od 15.00 hodin hostí Dynamo Horšovský Týn souseda z tabulky FK Holýšov. Je to jediné podzimní okresní derby v krajském přeboru. Hosté jsou po vítězství nad Stodem mírnými favority.