Horažďovičtí se mohou pochlubit vynikající statistikou na domácím hřišti se stoprocentní bodovou úspěšností a skóre 43:7, což předčilo výrazně 51% úspěšnost venku. Nicméně úkol vrátit se nejkratší cestou do nejvyšší krajské soutěže se svěřencům trenéra Čadka podařilo splnit tím nejlepším způsobem.

V současné době zahájili Horažďovičtí letní přípravu na nový soutěžní ročník. „Do přípravy jde náš tým jen s malými změnami oproti jarní sezoně. Z týmu odešli dva hráči. Brankář Jarolím, který se vrací po skončení hostování do Klatov, a Jaroslav Cihlář, který u nás hostoval z Mochtína, má namířeno do Německa. Na druhé straně do našeho týmu přichází středový hráč Petr Kotrba, který má za sebou již roční působení v divizním celku Strakonic, odkud se také vrací z hostování brankář Jan Rojík. Z dorostu přecházejí kromě Gregera, který již na jaře za áčko pravidelně nastupoval, ještě Josef Nauš a Jakub Forman a určitě počítám s příchodem Jakuba Melky z Hradešic, který hrál v Sušici a naposledy na jaře v Chanovicích,“ uvedl manažer Horažďovic Milan Koželuh.

V rámci herní přípravy sehrají Horažďovice šest zápasů s velice kvalitními soupeři. V neděli 17. 7. v 10.15 hodin na hřišti ve Strakonicích budou hosty domácího divizního týmu, ve středu 20. 7. od 18.00 hodin na hřišti v Putimi hrají s rezervou Spartaku Písek, o týden později, 27. 7., od 17.00 hodin ve Velkých Hydčicích hostí Horažďovice nováčka divize Čížovou, v sobotu 30. 7. v 10.15 zajíždí do Katovic, kde se střetnou s domácím účastníkem 1.A třídy. V generálce na nový ročník krajského přeboru se představí poprvé po delší odmlce svým divákům v Horažďovicích v sobotu 6. 8.od 17.00 hodin proti FK Svéradice.

Ostrý start do krajského přeboru si odbudou Horažďovice doma o pouti v neděli 14. 8., kdy hostí v pošumavském derby Klatovy.

Milan Koželuh také prozradil nejbližší cíle A týmu FK Horažďovice: „Naším cílem v novém ročníku bude dosahovat takových výsledků, abychom se pohybovali v tabulce již na podzim na takových postech, které by dávaly předpoklady vyhnutí se sestupovým starostem.“