V neděli Tachovští rozdrtili 6:0 plzeňský Rapid a před víkendovým posledním kolem už mají jistou druhou příčku. V případě jejich porážky v Bolevci je sice ještě mohou bodově dostihnout Rokycany, ale vzájemné zápasy (2:0, 1:2) hovoří pro tachovské borce.

„Rozhodli jsme se postoupit a dnes jsme divizi přihlásili,“ uvedl v pondělí večer Rostislav Vachálek, sekretář Tachova. Již jistý vítěz nejvyšší krajské soutěže Chrást totiž oznámil na krajský fotbalový svaz, že do divize nepostoupí a i v další sezoně bude hrát jen přebor. Důvodem je technické a sociální zázemí na stadionu, který je majetkem obce a ta podle slov vedení klubu na jeho rekonstrukci nemá finanční prostředky.

I v Tachově dlouho zvažovali, zda z druhého místa postoupit, či setrvat v přeboru. Ještě minulý týden sportovní ředitel Petr Móži uvedl: „Rozhodnuti nejsme, ve hře jsou obě varianty, ale musíme se rozhodnout během neděle nebo pondělí.“

Šance vyzkoušet mladý a perspektivní celek ve vyšší soutěži však nakonec zvítězila a fanoušci v okresním městě a okolí dostali příležitost opět chodit na divizi, čtvrtou nejvyšší fotbalovou soutěž.
.