Vedoucí celek nejvyšší krajské soutěže ale neopustí. Šestatřicetiletý dvojnásobný český reprezentant se ujal v Chrástu role trenéra. Zaujal tak místo Jaroslava Diepolda, který v průběhu podzimu pro pracovní zaneprázdnění na střídačce skončil.

Změna to pro Roberta Vágnera velká není. „Ani mě to nepřijde, navíc už s trénováním jednu zkušenost mám,“ říká bývalý hráč Viktorie Plzeň, Slavie, Teplic, Chotěbuzi či maďarských klubů Ferencvároše a Dószy Ujpest.

V krajském přeboru Plzeňského kraje totiž už působil jako kouč Baníku Stříbro.

V amatérských fotbalových soutěžích to trenéři nemají lehké, fotbalisté dávají samozřejmě přednost civilnímu zaměstnání a to se mnohdy odráží na slabší účasti na trénincích.

„V Chrástu si ale po této stránce nemůžeme stěžovat, na trénincích jsme se na podzim scházeli v dostatečném počtu. Věřím, že to hráčům vydrží i na jaře,“ přeje si nový trenér.

Hráčský kádr Spartaku Chrást doznal oproti podzimu několika změn. „Kromě mého odchodu na post trenéra opustil mužstva Staněk, který bude na jaře oblékat v divizi dres Kolovče. Dva hráči, obránce Ondřej Král a útočník Stružka, jsou zranění a je možné, že podstoupí operaci kolena. Zatím jsme domluveni, že zahájí přípravu a uvidíme, jak budou zátěž snášet. Pokud by nemohli na jaře hrát, budeme chtít kádr minimálně o dva hráče doplnit,“ zdůrazňuje.

Chrást dvakrát za sebou nejvyšší krajskou soutěž vyhrál, ale do divize nepostoupil, protože chrástecký stadion nesplňuje kritéria pro vyšší soutěž.

V polovině rozehrané sezony je Spartak opět první, tabulku vede o dva body před Horažďovicemi a o tři před plzeňskou Doubravkou. Cíl je proto opět stejný, první místo. Chceme soutěž vyhrát a potom se uvidí. Fanoušci v Chrástu by si divizi zasloužili,“ dodává Robert Vágner.