Plzeňský tým podává zatím nevyrovnané výkony. Dokázal prohrát ve Vejprnicích 0:4, na SK ZČE 1:5, ale také v derby porazit 4:2 Rapid. V minulém kole remizoval v Horní Bříze 2:2 a další bod si připsal po vítězství v pozápasovém rozstřelu pokutových kopů.

„Na penalty jsme vyhráli už podruhé. Poprvé to bylo s Přešticemi a zatím si na pokutové kopy kluci věří. Je to však otázka štěstí,“ tvrdí bolevecký trenér Petr Nykles.

Před sobotou se ještě vrátil k poslednímu vystoupení mužstva v Horní Bříze. „Doufám, že už to teď se složením budu mít jednodušší. Pro poslední utkání se mi z různých důvodů omluvilo sedm hráčů a já sám jsem musel hrát šedesát minut. Třeba Černý byl nemocen, Šiml zase nemohl z rodinných důvodů,“ uvádí kouč příčiny absence některých svých klíčových borců.

Přáním Petra Nyklese je bolevecká výhra. „Chceme získat samozřejmě tři body, ale letošní soutěž je o tom, kdo toho dá do utkání víc. Je tam třináct naprosto vyrovnaných celků a každý může porazit každého.“

Holýšov v minulém kole zvítězil v domácím prostředí 3:2 nad Stříbrem a rovněž do Plzně jede s cílem bodovat. „Na Bolevec si věříme a chceme zvítězit. V první řadě však jedeme neprohrát a uvidíme, zda se nám podaří získat bod dva nebo dokonce tři,“ filozofuje Jiří Multrus, trenér Holýšova.

Jeho celek se po řadě absencí prý dává konečně dohromady. „V minulých utkáních nám chybělo i šest hráčů ze základu a dostávali příležitost kluci ze širšího kádru. Ani v Bolevci kompletní nebudeme, ale chybět budou už jenom dva. A dobré je, že po trestu se vrací do sestavy zkušený Černohorský, který dovede dát hře řád,“ říká kouč.

Program 6. kola Fincentrum krajského přeboru: Chrást (1.) – Přeštice (12.) PÁ 17.30 – Bogdan, Bolevec (9.) – Holýšov (10.) SO 16.30 – Petržílka, Stod (2.) – Horní Bříza (11.) SO 16.30 – Kračmer, Chotíkov (16.) – Vejprnice (14.) SO 16.30 – V. Paták, Horšovský Týn (15.) – Rapid Plzeň (7.) NE 15.00 – Burda, Klatovy (6.) – Doubravka (3.) NE 16.30 – Křen, Stříbro (8.) – Příkosice (13.) NE 16.30 – Schneider, Horažďovice (5.) – SK ZČE Plzeň (4.) NE 16.30 – Červený.