Největšími hvězdami celku Sokolova vedeného Stanislavem Purkartem je nová akvizice z Kladna, útočník Jaromír Šilhan. Ten v obou uvedených přípravných zápasech dával gól. A z Mladé Boleslavi přišel na hostování záložník Jaroslav Dittrich.

Baníkovci podle kolegů ze Sokolovského deníku pozorně sledovali zápas v Citicích, který Chodové vyhráli vysoko 9:0. Hráči divizní Jiskry svým výkonem vzbudili u pozorovatelů respekt a ti teď krotí možná až přehnaně vysoké sebevědomí svých hráčů i fanoušků.

Domažlice čeká těžký soupeř, s nímž se už utkaly. „Na tom zápasu jsem tehdy byl jako divák. Jiskra prohrála dva nula, ale jeden gól byl zbytečný, takže šance uspět tady je. Každý z hráčů však musí podat zodpovědný výkon,“ říká Pavel Wolf, asistent trenéra Zdeňka Michálka.

Baník v posledních zápasech střídal na postu gólmana duo Bertelman – Zacharda, v obraně nastupoval Hanzlík, střídali se Šmerda s Blažkem, Knakal s Kurou a Studík s Jašíčkem. V záloze nastupovali pravidelně Vaněček, Podrazký či Dittrich, Pilař nebo Puchmertl. V útoku řádí kanonýr Šilhan doplněn o Mliku nebo Duchniče. „Příští týden začíná druhá liga. Proto čekáme, že Baník přijede v plné síle,“ míní Wolf.

Domácí musí oželet Luďka Leitla, jenž je stále v trestu. Z nových posil kromě Staňka, jemuž lékař ještě nepovolí start v ostrém zápase, už visí otazník jen nad „buldokem“ ze záložní řady Jurajem Donkem. „Donko by měl nastoupit, veškeré formality jsou vyřízeny a doklady odeslány,“ říká prezident domácího klubu Jaroslav Ticháček.

Na Střelnici se čeká kolem tisícovky příznivců kvalitní kopané, proto bude posílena kapacita občerstvení. Zápas s Baníkem má být odměnou pro fanoušky, protože stále hrozí, že o Chodských slavnostech se podle rozlosování v Domažlicích divize hrát nebude. Prezident Jiskry je ale optimista. „Jednání se Strakonicemi o sehrání mistrovského zápasu v obráceném pořadí vypadá nadějně,“ říká. Definitivní rozhodnutí má na jihu Čech padnout v pátek.