Dvě kola před koncem fotbalového Puma krajského přeboru není vyřešeno téměř nic. Jedinou jistotou je sestup beznadějně posledních exdivizních Klatov.


Na čele tabulky i na jejím konci to neustále vře. Za normálních okolností by největším postupovým favoritem byl kolovečský Slavoj, který v neděli porazil plzeňský SK ZČE 3:0 a vede tabulku o tři body. „Už v desáté minutě byl vyloučen náš Milota po vzájemném napadení. Hostující hráč dostal jen žlutou a náš oplácel, zřejmě proto šel rovnou ven. Dali jsme sice tři góly, ale měli jsme na víc. Soupeř měl však také šance,“ přiznal kolovečský sekretář Pavel Kruml. Minulý týden se pro Deník vyjádřil prezident Kolovče Milan Lucák, že jeho tým v případě prvenství divizi hrát na devětadevadesát procent nebude. „Platí to stále,“ tvrdí sekretář Kruml.

Další vážný kandidát na postup do divize, Rokycany, naprosto překvapivě prohrál se Stříbrem 1:4 a člen výboru Pavel Grimm, který se minulý týden netajil osobním názorem, že klub by vzhledem k zázemí divizi hrát mohl, odstoupil s funkce. „Máme stadion, výborného trenéra, kvalitní dorostence a jsem přesvědčen, že je lepší hrát divizi než přebor někde na čtvrté příčce. Určitě je pro nás výhodnější jezdit do Prahy, Hořovic nebo Řevnic, než do Rozvadova, Stříbra či Kolovče. Tady jsou na to rozdílné názory, proto po letech, co jsem dával rokycanskému fotbalu ve volném čase všechno, odstupuji,“ říká překvapivě Grimm.
V nečekané prohře se Stříbrem nevidí ale nic zvláštního. „Nedali jsme šance a soupeř nás z brejků několikrát potrestal,“ konstatoval Grimm. Rokycany ztrácí na první místo už pět bodů.

Na druhou příčku se probojoval Holýšov po výhře 3:0 nad sestupem ohroženými Horažďovicemi. „Jednoznačně jsme soupeře přehrávali, za celé utkání neměl jedinou šanci,“ viděl zápas holýšovský trenér Vladimír Lešetický.
K případnému postupu mluvil s velkým otazníkem. „Chceme vyhrát soutěž, potom bychom divizi hráli. Nic jiného vám neřeknu,“ reagoval na případnou postupovou možnost z dalších příček.

Na dvaapadesáti bodech je i Chrást, který zvítězil na půdě sestupujících Klatov 6:1. „Jednoznačná záležitost, výhru jsme si zasloužili,“ tvrdil chrástecký prezident Luděk Vokoun, který minulý týden přiznal, že divizi kvůli nedostatečnému zázemí hrát nechtějí.
„Na tom se nic nezměnilo. Pokud jde o trenéra Diepolda, brzy se rozhodne, zda u nás bude působit i příští sezonu,“ dodal chrástecký šéf.
V suterénu tabulky se hledá ke Klatovům druhý přímý sestupující a dva barážisté. Přeposlední Horažďovice mají devětadvacet bodů, před nimi Rozvadov třicet, plzeňský SK ZČE, Chanovice a Horní Bříza po jedenatřiceti bodech.

Velké příležitosti se překvapivě chytil skomírající Rozvadov a roznesl doma Bolevec 5:1.
„Hráli jsme jen třicet minut, neuvěřitelně pozahazovali šance a potom jsme odpadli. Náš výkon, to byla katastrofa,“ přiznal bolevecký sekretář Jan Thomayer.
Ve hře o záchranu je i plzeňský SK ZČE. Na půdě vysoko favorizované Kolovče padl 0:3, ale sekretář Jiří Kural je přesvědčen, že zbytečně. „Kombinačně byli sice domácí lepší, ale třikrát jsme běželi sami na brankáře a nedali. Na druhé straně jsme třikrát domácím přihráli na gól. Šance jsme zahazovali stejně jako doma s Holýšovem,“ zalitoval sekretář SK ZČE Plzeň Jiří Kural.