Dvě stě padesát diváků si v neděli nenechalo ujít chodské derby v Postřekově, kam přijel rival ze sousedního Klenčí. Oba trenéři vsadili na osvědčené sestavy z posledních zápasů. Derby, v němž měli míč častěji v držení domácí, nakonec rozhodly dvě chyby obrany Sokola, které zkušenější hosté dokázali dokonale využít.

Sokol Postřekov - Spartak Klenčí 1:2 (0:1)
Od počátku utkání bylo z dění na hrací ploše patrné, že Klenečtí budou sázet na jistou obranu a přes divizí protřelého Mifka vyrážet do brejků. Domácím zpočátku vázla hra ve středu pole, proto zkoušeli nakopávanými balony překonat zálohu hostů a spoléhali přitom na ofenzivní duo Škrabal, Závodný.
Ačkoli úvod derby patřil hostům, kteří zahrávali sérii rohových kopů, a i první šanci měl klenečský Brašna, největší příležitost měl ve 12. minutě Postřekov, kdy Závodný pronikl na roh malého vápna, přes obránce Osvalda přihrál Škrabalovi na penaltu a ten, ač tísněn Vejmelkou, nepovedeným volejem pálil vedle tyče Sokolovy branky. O dvě minuty domácí faulovali před svým pokutovým územím, a Mifek z trestného kopu ze 22 metrů střelou těsně vedle tyče řádně protáhl Noska v brance Postřekova.

Vzápětí to zahučelo v řadách domácích příznivců, když u rohového praporku kombinovali Kočiš s Tauerem, ten poslal centr do vápna, kde jej však Závodný stačil ve výskoku jen ´líznout´ hlavou. V 16. minutě se pěkně uvolnil Mifek, zpětnou přihrávkou našel Machta, ale jeho střelu ze 14 metrů Nosek vyrazil, poté nadvakrát zneškodnil i dorážku. Domácí kontrovali akcí Kočiše, který po straně vybojoval míč pro Steinbergera, ten si narazil s dobíhajícím Královcem, avšak výsledkem byla jen střela vysoko nad branku. Ragbyových rozměrů by musela být branka i na protější straně, aby se ujal Mifkův pokus po dlouhém centru Holara ze standardky. Když v 26. minutě domácí přečkali přesilovku, kdy musel na čas opustit hřiště faulovaný a ošetřovaný Steinberger, dostal se k zakončení Kočiš. Jeho střela sice přinutila Sokola padnout na zem, ale spíše pro efekt, než že by šlo o nějakou ´jedovku´. Pak se pokoušel projít do vápna přes Čecha a Osvalda domácí Steinberger, ale výsledkem byl pouze rohový kop, při němž Adamka marně hledal Tauera.

Ve 31. minutě se měnilo skóre. Postřekovští Vavřík s Vaňkem si dávali přednost, míče se zmocnil Čech, našel nehlídaného Machta, a ten z šestnáctky střelou k tyči překonal Noska – 0:1. Hosté se poté zatáhli, v předu operoval jen Mifek, a Postřekov získal převahu v poli. Ve 36. minutě Holar zastavil pronikajího Škrabala faulem. Domácí fanoušci se poté zlobili na sudího, protože zeď podle nich stála příliš blízko míči. Přesto ji Adamka přestřelil, jenže s ní i Sokolovu svatyni. Vzápětí při dalším průniku Závodný ve snaze dostihnout míč u brankové čáry podkopl Osvalda, kopačka klapla o chránič a od sudího dostal důrazné varování. Do konce poločasu si domácí ještě vypracovali řadu pološancí, ale scházelo jediné, přesné zakončení. Na druhé straně musel Nosek boxovat Osvaldův pokus z dálky.

Začátek druhé půle vypadal, jako kdyby se z kabin vrátil pouze Postřekov. Vyjma jednoho pokusu odkopnout míč na Mifka se dlouhé minuty hrálo jen na polovině Klenčí, jenže ze série rohových a trestných kopů domácí vyrovnání nevytěžili. Poté se nějakou dobu spíše bojovalo než hrálo mezi šestnáctkami, návrat Spartaku do zápasu avizoval až Mifkův vyhraný souboj na polovině, a následný Čechův průnik, který zakončil střelou z úhlu přes obránce Tauera do Noska.

Po deseti minutách hry měl Postřekov obrovskou příležitost vyrovnat, jenže Vaňkův volej trefil pouze Sokola uprostřed branky a ten míč reflexivně vyrazil. V době největšího tlaku domácích, udeřilo na druhé straně. Na dlouhý míč za obranu si naběhl Mifek, kterého Beroušek neubránil a střela kolem vybíhajícího Noska skončila v síti – 0:2. Beroušek za nedůraz sklidil kritiku, ale ruku na srdce, kdo by dokázal odstavit Mifka deroucího se za míčem v úniku na branku?

Hosté už pak s rezehráním nepospíchali, vyhovovalo jim kouskování hry drobnými fauly. Domácí povzbuzováni svými příznivci však nesložili zbraně, začali útočit ve třech, dopředu se vysunul i Jasan z obrany. Jenže pokusy najít vpředu bedlivě střeženého Závodného byly po chvíli už dost stereotypní, přesto se zmiňovaný hráč dostal ke střele a dokonce překonal vyběhnuvšího Sokola, jenže míč mířící do branky stačil vykopnout Holar. Klenečtí varování nedbali, a tak Adamka rozehrál rohový kop, z něhož Škrabal snížil na 1:2. Přestože pak do konce zápasu zbývalo ještě třináct minut, hosté si už s nevýraznými snahami domácích o útok poradili a těsné vedení udrželi až do konce.

Fotbalistům Klenčí tak na soupeřově půdě vyšla odveta za podzimní porážku. „V tom byl asi největší rozdíl. Chtěli jsme soupeři porážku vrátit a šli jsme za vítězstvím víc,“ řekl po zápase střelec vítězné branky Vojtěch Mifek, který za ni obdržel dva ´volňásky´ na koncert Tublatanky 27. května v Domažlicích. Spokojen s výkonem svých svřenců byl i trenér Miroslav Moravec: „Se zdravým seběvědomím jsme sem přijeli pro tři body. Chtěli jsme hrát dobře odzadu, na dva útočníky, abychom si vytvářeli rychlé kontry a z nich se dostali do zakončení. Rozhodl druhý gól, kdy Vojta dobře zabojoval. Pak jsme byli pod tlakem, domácím se podařilo snížit po standardce, v nichž jsou silní, a kluky jsem před tím varoval. Soupeř má mladé mužstvo, kvalitní zálohu. Udrží – li tady tenhle mančaft, budou v příští sezoně hodně silní.“

Podle trenéra Sokola Postřekov Jindřicha Kapice rozhodla větší zkušenost a chyby, které soupeř potrestal: „Utkání by slušela remíza. Chtěli jsme na Klenčí vlétnout, jenže ne každý hráč plnil dobře svoje úkoly, navíc nám to zpočátku neklapalo ve středu zálohy. To se pak zlepšilo, soupeře jsme zatlačili, jenže jsme mu darovali dva góly. Za stavu 1:2 jsme už hráli vabank.“

Z prohry s největším rivalem v soutěži byl zklamán kapitán Sokola Postřekov Lukáš Jasan: „Rozdíl byl v bojovnosti. Přijde mi, že jsme byli u všeho druzí, také jsme měli víc střílet na bránu. Škoda té rány Závodky ve druhé půli, já už viděl gól. Míč jsme měli víc v držení, ale Klenčí mělo štěstí, a vlastními chybami jsme jim darovali dva góly. Sami by ho asi nedali.“

Sokol Postřekov: Nosek – Tauer (60. Buček), Vavřík, Jasan, Královec – Steinberger, Kočiš (47. Beroušek, 69. Královec), Adamka, Vaněk – Závodný, Škrabal. Trenér: Jindřich Kapic.

Spartak Klenčí: Sokol – Osvald, Psutka (64. Hromník I.), Holar, Řezníček – Čech, Macht (83. Ledvina), Vejmelka, Brašna – Mifek, Houdek (72. Toth). Trenér: Miroslav Moravec.

Rozhodčí: Čermák. Hráno bez karet. Diváků: 250.