Papírovými favority utkání jsou modrobílí s posilami pro třetí ligu. Jiskra zvládla přípravná utkání s lehkými soupeři Stodem i Tachovem, vyhrála i obě vzájemná derby s Kolovčem v uplynulé divizní sezoně zakončené postupem. S ještě výraznějším rozdílem si pak Domažličané s někdejším okresním rivalem poradili v nedávném přáteláku (1:4). „Naším cílem je postup do dalšího kola poháru. Ke každému soupeři přistupujeme s respektem, ale třikrát jsme Koloveč porazili, proč ne počtvrté,“ říká prezident fotbalové Jiskry Jaroslav Ticháček.

Jenže na krok, který od posledního vzájemného měření sil ve Slavoji udělali, byste potřebovali sedmimílové boty. A to i bez kanonýra Šperla, který teď sází góly za Doubravku! „Kolovči se znovu podařilo sestavit silný tým, který by měl se Strakonicemi a Voticemi hrát o špičku divizní tabulky,“ uznává sílu soupeře trenér Zdeněk Michálek. Jenže i ´jeho arzenál´ získal po příchodu sedmi posil na účinnosti. Konkurence vzrostla prakticky na každém postu, probudili se i ti, kteří v uplynulých sezonách zrovna nezářili…

Nový kouč Slavoje Roman Vyleta má v kádru kromě tradičních opor Doška, Černého, Miloty a Baxy k dispozici posily ze Sokolova a Písku. A Slavoj od jejich příchodu válí. Dobře se uvedli útočníci Kouba, Došlý a Pavlík, což pěti góly odnesl Chrást a po něm i Chotíkov (6:0). Gólman Vršecký od příchodu z Písku nekapituloval, což je výzva pro všechny domažlické kanonýry. „Kvalita hráčů i šíře kádru předčila má očekávání. Chceme znovu předvádět atraktivní fotbal pro diváky,“ říká Vyleta. Včera se vedení klubu podařilo dojednat ještě příchod špílmachra Tomáše Bereczkého ze Sokolova. „V žádném případě nejsme v duelu s Domažlicemi outsiderem. Se Spartou chce hrát každý. A já věřím, že ji přivítáme u nás v Kolovči,“ vzkazuje funkcionář klubu Milan Lucák na dálku do Domažlic.

Kdo z obou rivalů se nakonec utká (ve zřejmě odloženém pohárovém utkání - zatím oficiální termín 10. srpna) s pětatřicetinásobným ligovým mistrem, to se rozhodne před zcela jistě velkou diváckou kulisou v nedělním utkání. Jeho výkop je stanoven na 16. hodinu.