V prvním kole Ondrášovka Cupu přivítali v sobotu fotbalisté divizní Jiskry Domažlice na městském stadionu Střelnice druholigový Baník Sokolov. Více než sedm stovek diváků vidělo od začátku utkání klasický pohárový duel mezi týmy odlišných soutěží. Domácí, kteří v předkole porazili Citice vysoko 9:0 se prezentovali bojovným a obětavým výkonem, Baník byl fotbalovější a měl územní převahu. Chodové hráli aktivně, po zisku míče se pokoušeli o rychlý přechod do útoku.

Jiskra Domažlice – Baník Sokolov 2:5 (1:3)
Favorit utkání ze Sokolova začal zápas lépe. Už ve druhé minutě sice vystřelil domácí Donko z osmnácti metrů a brankář Baníku Bertelman stěží míč vytlačil na roh, ale v 11. minutě skóroval po parádní individuální akci nejlepší hráč minulé sezony Sokolova Vaněček, když obešel dva obránce Domažlic a střelou nedal Mlezivovi šanci – 0:1. Domácí přes obdrženou branku byli první půlhodinu ofenzivnější, bojovali a v 17. minutě se jim podařilo vyrovnat Mužíkem – 1:1.

Gólu předcházel centr Strejce z pravé strany, hosté míč odvrátili k Mužíkovi, který se ranou z dvaceti metrů nemýlil. V závěru prvního poločasu začal Baník těžit z územní převahy a nová akvizice z Kladna Šilhan prokázala střelecký um, když střelou z 25 metrů do vzdálenější šibenice poslala hosty do vedení – 1:2. Zlom v utkání přinesla 41. minuta. V pokutovém území Jiskry se v souboji o míč přetlačovali domácí Braun se sokolovským Duchničem, soupeř upadl přes nohu domácího zadáka a rozhodčí nařídil přísný pokutový kop. Ten s přehledem proměnil tradiční exekutor hostí Podrazký.

Zkušenější ligisté se po přestávce dostali ke své kombinační hře, Jiskra už se dopředu tak často nedostávala. V 55. minutě přidali hosté další branku, když se pěkně uvolnil Podrazký, našel volného druhého útočníka Baníku Duchniče, který z patnácti metrů k pravé Mlezivově tyči zvýšil na 1:4. V 64. minutě se dvakrát po sobě dostal ke střele sokolovský Pilař, ale oba pokusy stačili domácí zadáci zblokovat a míč pokryl Mleziva. O minutu později si na druhé straně postavil míč k trestnému kopu domácí Mužík a rozehrál jej zleva ze sedmnácti metrů přesně k bližší tyči překvapeného Bertelmana – 2:4.

Po obdržené brance domácí ještě zvýšili aktivitu směrem dopředu, snažili se o vstřelení kontaktního gólu, ale hlavička Bauera skončila v Bertelmanových rukavicích. Střely téhož hráče a Brauna, po závaru před sokolovskou brankou zblokovali hostující zadáci. V 79. minutě vrátil Donkův přetažený centr před branku hostů Havlíček, ale Hartl stačil míč patičkou usměrnit jen vedle levé tyče branky hostí. Sokolovský gólman si o dvě minuty později poradil i s hlavičkou Bauera, Strejcův centr zprava srazili hosté na roh. Baník zahrozil v 86. minutě, kdy se do šestnáctky domácích probil Mlika, ale jeho střela minula bližší tyč. Poté ještě hosté odvrátili několik centrů domácích a jeden centr Donka prolétl kolem levé šibenice sokolovské branky.

Drama se nakonec ale nekonalo, v 90. minutě po rohu a následném závaru před brankou Jiskry hosté trefili levou Mlezivovu tyč, míč se odrazil k třetímu z útočníků Baníku Mlikovi, který jej doklepl do odkryté branky a stanovil tak konečný výsledek na 2:5.
„Celkově je vítězství zasloužené. Potvrdilo se však, že pohárová utkání částečně smazávají rozdíly ve výkonnosti,“ uvedl po zápase sportovní manažer FK Baník Sokolov Vítězslav Hejret.

Jiskra Domažlice: Mleziva – Strejc, Bauer, Tesař, Cihlář (69. Hartl) – Leitl (55. Havlíček), Braun, Donko, Mužík, Bárta – Bahleda (78. Mašek). Trenér: Z. Michálek

Baník Sokolov: Bertelman - Šmerda (46. Blažek), Knakal, Kura, Hanzlík - Podrazký, Javorský, Pilař, Vaněček (70. Dittrich) - Šilhan (78. Mlika), Duchnič. Trenér: S. Purkart

Diváků: 750. Branky: 18. Mužík, 65. Mužík - 11. Vaněček, 38. Šilhan, 41. Podrazký (pen.), 55. Duchnič, 90. Mlika. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Lhoták.