Hosté nastříleli spoustu branek, vyhráli vysoko 9:0 a nikoho nenechali na pochybách o svých kvalitách. Utkání bylo jednoznačnou záležitostí hostí. Ti dali první gól utkání už po půlminutě hry. Deset minut nato přidali druhý zářez a za 1. poločas nastříleli šest branek.

Většinu z celkových devíti gólů Domažlic vstřelili hráči útočící po levé straně hřiště. Šikovný Tomáš Bahleda zkompletoval svůj hattrick za 1. poločas. O pauze ho trenér Michálek vystřídal Havlíčkem, který v závěru zápasu přidal další dva góly. Dvakrát se trefil také ofenzivní záložník Mužík útočící rovněž zleva. Levá strana hostí byl opravdu úderná a velice produktivní.

Domácí hráli už bez Prchala (zřejmě Německo), ale už s novou posilou Širochmanem (příchod z Chodova). Sokol Citice povede do sezony nový trenér Ludvík Gergely. Sobotní pohárový zápas mu ale radost neudělal.

„Mrzí mě ten nevydařený začátek utkání. Měli jsme až přehnaný respekt, bylo to hodně ustrašené,“ viděl příčinu vysoké porážky Gergely. Nesporné kvality soupeře ale sborovně uznal a ocenil. „Náš soupeř byl rozehranější, po všech stránkách lepší. Přehrával nás ve všech herních činnostech. Hosté z Domažlic byli jednoznačně fotbalovější, hráli uvolněně a ve velké psychické pohodě. S narůstajícím skóre se uklidnili, což mělo pozitivní vliv na jejich výkon. Pak už bylo těžké proti takovému soupeři hrát. K jasnému vítězství i k naprosto zaslouženému postupu do dalšího kola Poháru jim samosebou gratuluji,“ zhodnotil zápas Gergely.

Jeho protějšek domažlický lodivod Zdeněk Michálek byl s vystoupením svých borců i s výsledkem navýsost spokojen. „Do utkání jsme vstoupili velmi, velmi dobře. Hráli jsme dobrý útočný fotbal, dávali jsme góly. Dařilo se nám kombinačně i střelecky. Snažili jsme se přehrát soupeře pohybem. Byli jsme fotbalovější a údernější,“ podal resumé o zápase kouč Domažlic Michálek.

Jeho tým postoupil a čeká ho malý fotbalový svátek. Do Domažlic přijede druholigový Baník Sokolov. „Za postup jsme samozřejmě moc rádi. Teď nás čeká velice hodnotné utkání s kvalitním soupeřem a to je pro náš tým, společně s našimi věrnými diváky jen a jen dobře. Na Jiskře bude asi plný dům a nebo alespoň hodně slušná návštěva. Na duel s Baníkem Sokolov se ještě jednou opravdu moc těšíme,“ neskrývá svou spokojenost Zdeněk Michálek.