Citice – Výsledek odpovídá realitě, rozdíl soutěží se projevil. Předkolo Českého poháru se stalo jasnou záležitostí fotbalově vyspělého divizního celku z Domažlic. Domácí na skvěle hrajícího soupeře účinnou protizbraň nenašli. Postup si vybojovaly Domažlice, které v sobotu přivítají doma druholigový Baník Sokolov. Devět gólů z Citic je pro příštího soupeře Chodů výstrahou.


Sokol Citice – Jiskra Domažlice 0:9 (0:6)
Výsledek je až příliš krutý. Nicméně odpovídá dění na hřišti. Dynamika hry, rychlá kombinace, důraz a přímočarost, zakončovaná přesnou střelbou. Tak se v Citicích prezentovali borci z Chodska.


Samotné utkání začalo pro domácí špatně. První útok hostí, první střela a na ukazateli času svítilo 0:1. To si na dlouhý kolmý pas z obrany naběhl Bahleda a křížnou ranou ke vzdálenější tyči otevřel účet utkání – 0:1. Horší začátek pro Sokol ani nemohl být. V 11. minutě pronikl do vápna zprava Braun a jeho tečovaná střela zapadla k bližší tyči – 0:2. Odpovědí byl centr Peřiny, Moule v šanci však těsně minul, stejně jako na opačné straně hřiště o chvíli později Mužík. Tentýž hráč však mazáckou dorážkou zvýšil ve 20. minutě na 0:3. To už s otřesenými domácími hráči bylo zle. Pak už góly do jejich sítě padaly geometrickou řadou.

Ve 30. minutě Cihlář dělovkou k tyči upravil na 0:4, další pumelici téhož hráče brankář Veverka reflexivně vyrazil. Hosté zcela ovládli hru. Ve 43. minutě zakulatil Bahleda na 0:5 a minutu nato zkompletoval svůj hattrick gólem na půltuctových 0:6. Pak sudí poločas raději utnul.
V úvodu druhého dějství se zkoprnělí domácí otřepali a na krátký čas vyrovnali hru. Střelecký pokus Bardona mířil nad, po akci Dobřemysla s Peřinou prováhal možnost k zakončení Pinta. Hosté ale byli nebezpečnější. Střídající Havlíček zastřelovací ranou zblízka minul stejně jako na opačné straně Peřina, hlavičku Mouleho střídající brankář Frei lapil.

Tým hostí byl v průměru o hráčskou generaci mladší, takže byl rychlejší a pohyblivější. U všeho podstatného byli Chodové o krok dříve.
Zápas šel do finiše a namlsaní hosté přidávali další góly. V 72. minutě prohodil Cihlář míč Mužíkovi a ten utěšenou střelou z dálky rozvlnil síť krásným gólem na 0:7. Střelecké manévry hostí nebraly konce. V 78. minutě předvedl dravý brejk Mužík, nezištně přihrál Havlíčkovi, který ranou po zemi upravil na hrozivých 0:8.

Minutu před koncem upláchnul Havlíček, kličkou se zbavil i brankáře a střelou z ostrého úhlu do prázdné branky pečetil stav utkání na finálních 0:9.
Kompaktní tým hostí předvedl útočný fotbal v rychlém pohybu zakončovaný přesnou střelbou. ⋌Josef Mihalík
Sokol Citice: Veverka – Pinta, Ticháček, Bufka, Kuželka – Moule, Širochman, Peřina (80. Kohout), Bardon) (61. Sinkule) – Burda, Dobřemysl. Trenér: Ludva Gergely.

Jiskra Domažlice: Mleziva (46. Frei) – Strejc, Bauer, Tesař, Cihlář – Braun,. Šámal (46. Mašek), Mužík, Bárta – Hartl, Bahleda (46. Havlíček). Trenér: Zdeněk Michálek. Rozhodčí: Henych – Berka, Kučka. ŽK 1:0 (27. Bardon).

Řekli po utkání:

Trenér Jiskry Zdeněk Michálek: „Do utkání jsme vstoupili velmi, velmi dobře. Hráli jsme dobrý útočný fotbal, dávali jsme góly. Dařilo se nám kombinačně i střelecky. Snažili jsme se přehrát soupeře pohybem. Byli jsme fotbalovější a údernější. Za postup jsme moc rádi. Teď nás čeká hodnotné utkání s kvalitním soupeřem a to je pro náš tým, stejně jako pro naše věrné diváky jen a jen dobře. Na Jiskře bude asi plný dům a nebo alespoň hodně slušná návštěva. Na duel s Baníkem Sokolov se opravdu moc těšíme.“


Trenér Citic Ludva Gergely: „Měli jsme až přehnaný respekt, bylo to hodně ustrašené. Soupeř byl po všech stránkách lepší, fotbalovější, hrál uvolněně a ve velké psychické pohodě. S narůstajícím skóre se hosté uklidnili a pak už bylo těžké proti takovému soupeři hrát. K jasnému vítězství i k naprosto zaslouženému postupu do dalšího kola Poháru jim gratuluji.“