Pro osmadvacetiletého fotbalistu, který v sezoně 2004/2005 přispěl k návratu letos mistrovské Plzně do první ligy, je nabídka ze Slovenska lákavá. V Budějovicích nezažil zrovna nejšťastnější rok. Dynamo se sice nakonec zachránilo v Gambrinus lize, ale Petr nedostával od trenéra tolik příležitostí, jak by si přál, navíc se mu nevyhnula zranění a na jaře skoro dva měsíce laboroval s třísly.

„Slovenský fotbal je díky účasti národního týmu na mistrovství světa na vzestupu. Navíc se Senica kvalifikovala do předkola evropské ligy, kde na ni čekají kvalitní soupeři,“ říká Šíma, který cítí zájem ze strany trenéra i klubu a proto věří, že dostane příležitost vybojovat si svými výkony místo v základní sestavě.

Do FK Senica, kterou trénuje Stanislav Griga (v Čechách vedl Liberec, Spartu či Žižkov), a kde hraje několik Čechů, měl Šíma nakročeno už minulý rok, kdy v týmu sháněli levého obránce. Jenže kluby se nakonec nedohodly. „Teď to vypadá nadějně. Vše je sice ještě v jednání, ale s největší pravděpodobností zamířím na Slovensko na roční hostování s následnou opcí,“ přibližuje odchovanec koutské a domažlické kopané.

V případě, že se oba prvoligové kluby dohodnou, bude se Petr i s rodinou stěhovat, což znamená, že se do Kouta nepodívá tak často, jako nyní. I ze Slovenska ale bude dál sledovat fotbal na Domažlicku, zejména výsledky Sokola Kout a Jiskry Domažlice. „Vím, že Domažlice teď postoupily do třetí ligy a gratuluji jim! Bohužel jsem neměl příležitost vidět nějaký jejich zápas, takže těžko říct, na jakých postech by měly posílit. ČFL je však náročnější soutěž než divize, nějací zkušení hráči budou určitě muset přijít,“ říká na adresu svého bývalého klubu.

„Hostování v Senici ještě není dohodnuté, takže o tom budu přemýšlet,“ odpovídá s úsměvem na naši otázku, zda si ještě vše nerozmyslí a nevrátí se do Domažlic. Vždyť ty jsou rodnému Koutu o dost blíž než Slovensko…