Co stálo za jeho krokem a jaké má názory? Něco prozradil také v pořadu České televize Hydepark.

O tom, co by bylo s Viktorií Plzeň v případě jeho zvolení, ale nikde nepromluvil.

O tom proč kandiduje
Vadí mi manipulace, které jsou za jedním z kandidátů na předsedu FAČR. Jde o pana Peltu. Jeho zvolení by bylo neštěstí pro český fotbal. Neskrývám to. Šel jsem proti němu i v minulých volbách tím, že jsem podporoval jeho protikandidáta. Ten je dnes zřejmě nevolitelný, proto jsem se rozhodl kandidovat.

O Peltovi
Osobně mi nevadí. Myslím si, že má některé vlastnosti, které ho pro tuhle funkci diskvalifikují. Více mi vadí lidé, kteří jsou v pozadí za Peltou a kteří chtějí točit českým fotbalem. To je pro mě nepřijatelné. Třeba pan Hrdlička z Teplic, pan Kučera z Moravy a pan Svoboda ze Sparty. Tihle lidé dělají účelové kroky s cílem ovládat. Ale problém s ním nemám. Ve fotbalovém světě si s ním tykám, bavíme se. Ale jeho jméno na předsedu FAČR? Ne.

O Berbrovi
Je jednou z kontroverzních postav. V případě, že by se spojil s Peltou, tak je to pro mě úplně to nejhorší, co by se mohlo stát. Proto také kandiduji.

O svém programu
Předseda FAČR by neměl být spojen s žádným profesionálním klubem. To není ideální. Teď mluvím proti sobě, ale oba protikandidáti jsou na tom stejně. Oslovil jsem takové lidi (pozn. Jiřího Kejvala či Romana Bradáče). Vzhledem k tomu, že se mi to nepovedlo, tak v případě svého zvolení chci český fotbal profesionalizovat. Spousta věcí se ve Fotbalové asociaci dělá špatně. Je tam strašně moc věcí ke zlepšení. Český fotbal potřebuje výsledky. Po herní stránce to není špatné. K reprezentaci mám velké výhrady. Velmi by pomohlo, kdyby se přestaly hrát zákulisní hry.

O korupci
Jsem stoprocentně přesvědčený o tom, že žádný z majitelů profesionálních klubů nepodporuje a nikdy nebude korupci podporovat. Nevím, jak to bylo v minulosti. Každý majitel si to musí hlídat. Je to nikdy nekončící boj.