Tři utkání fotbalových nadějí fotbalistů TJ Jiskra Domažlice proti maminkám budou dnes odpoledne k vidění na umělém trávníku Městského stadionu Střelnice. Navíc otcové se zúčastní soutěže o penaltového krále, když proti nim se do branky postaví prvoligový brankář plzeňské Viktorky Martin Ticháček a divizní gólman Martin Mleziva. Roli sudího obstará ligový rozhodčí Pavel Královec. To vše se uskuteční v rámci Fotbalového odpoledne s rodiči, který pořádají trenéři přípravek Jiskry ve spolupráci se starostou města Domažlice Miroslava Macha a fotbalového výboru TJ Jiskra Domažlice v čele s předsedou Jaroslavem Ticháčkem. Zároveň se bude jednat o poslední ´trénink´ minižáků v letošním školním roce.

Jako první změří síly se svými rodiči fotbalová škola, která se ve 14.30 utká s maminkami. Hrát se bude 20 minut. V 15 hodin přijde na řadu soutěž tatínků o penaltového krále. O půlhodinu později vyzvou tým maminek hráči mladší přípravky B, o dalších třicet minut později se uskuteční soutěž otců v pokutových kopech. Do třetice malí fotbalisté mladší přípravky B odehrají v 16.30 hodin utkání proti maminkám. V 17 hodin pak předvedou své umění jejich otcové v rámci penalt.

„Na utkání maminek je možno v nutném případě nominovat místo maminky sestru, tetu či babičku, v soutěži tatínků mohou místo nich střílet bratři, strejdové či dědečkové. Věřím, že rodiče dorazí v hojném počtu. K vidění bude určitě spousta zajímavých soubojů,“ zve na fotbalové odpoledne Antonín Vlček s tím, že dresy pro účastníky a účastnice jsou zajištěny stejně jako občerstvení.

Na vítěze penalt čekají ceny, v plánu je i rozhovor ligového brankáře s dětmi. Po celou dobu akce si mohou zájemci zakoupit klubové vlaječky, odznaky, přívěsky a knihu s DVD vydanou ke 100 letům kopané v Domažlicích.