První půle byla vyrovnaná a oba soupeři se do šancí dostávali jen sporadicky. Domácím se nedařila kombinace na jeden dotek a hosté využívali jejich chyb k rychlým protiútokům.

Zvlášť nebezpečný byl pohyblivý útočník Sdiri. Matějček, zaskakující na levé straně obrany, ho ve 21. minutě fauloval, a nabídl tak hostům pokutový kop. Brankář Rohlíček střelu Mašanského skvěle vyrazil, a tak se hrálo i nadále bez branek.

Hosty tento okamžik nepoložil a stále hráli bez respektu. Současný trenér Brozan, bývalý reprezentant Němec, hnal své svěřence dopředu a jejich snaha byla korunována v poslední minutě poločasu.

Za domácí obranu si naběhl Sdiri a přízemní střelou k tyči dostal Brozany do vedení. Jediná střela Hyky mimo branku za první poločas dokazovala nemastnou útočnou aktivitu domácích.

„S výkonem v prvním poločase jsem nebyl vůbec spokojen. Jeho výsledek pak jen potvrdil, že bez bojovnosti a přesné kombinace nelze pomýšlet na vítězství,“ zlobil se na hráče domácí trenér Pavel Janeček.

Do druhé půle nastoupili Ovčárští s daleko větším pohybem a důrazem. Zvýšená aktivita přinesla šance a následně i branky. Hlavičky Müllera s Viskupem ještě likvidoval Vacho.

Vyrovnání přišlo v 60. minutě. Po pěkné kombinační akci fauloval Maršnera brankář Vacho a z nařízené penalty srovnal Hyka na 1:1.

Po šesti minutách otočil stav utkání Studený, který z přímého kopu překvapil Vacha. Od té doby se hrálo už na jednu branku. Ovčáry soupeře nešetřily a v závěru přidaly ještě dvě branky. Nejprve Kudela krásným volejem z vápna zvýšil na 3:1 a závěrečný účet kvalitního utkání podtrhl Viskup.

„Druhá část byla už plně v naší režii a přišly i góly. Dnes se nedařilo útočníkům Hašlerovi a Glasnovičovi. Nyní máme týden na to, aby si hráči doléčili svá zranění, a proti rezervě Liberce jsme mohli nastoupit v plné síle,“ dodal domácí kouč.

„V první půli jsme měli i další šance, škoda, že jsme neproměnili penaltu. Ve druhém poločase Ovčáry otočily zápas standardkami. Podle mého názoru ten výsledek až tak neodpovídá, kluci hráli opravdu dobře,“ poznamenal po duelu vedoucí brozanského mužstva Jan Kudlička.

V sobotu 4. února (11) se hráči Sokola utkají na domácí umělce s rezervou Sparty Praha. „To bude silný soupeř, měli by k nám přijet všichni, co se nevešli do prvního týmu,“ prozradil Kudlička.

Sokol Ovčáry - SK Sokol Brozany 4:1
•Branky: 60. Hyka z PK, 66. Studený, 83. Kudela, 86. Viskup 45. Sdiri, ŽK 1:2, poločas 0:1, r. Zuskin, 40.

Ovčáry: Rohlíček Chalupa, Studený, Ondrák, Matějček Müller (60. Kudela), Svoboda, Hyka (78. Rubeš), Maršner Glasnovič (46. Viskup), Hašler.

Brozany: Kudrna (46. Vacho) Tupý, Vaněk (46. Pešula), Divecký (46. Hutta), Janda Stožický, Mašanský (46. Havrda), Kopecký, Ví. Brožík Mašek (46. Vr. Brožík), Sdiri (46. Ahmed).