Středeční zápasová premiéra ovčárské zimní přípravy by byla soubojem třetiligového favorita s „bezejmennými“ fotbalisty Třeboradic, nebýt nepřehlédnutelné postavy v obraně nováčka pražského přeboru.

Nejen defenzivu, ale celý tým zezadu dirigoval rodák z Mělnicka a bývalý hráč Sparty či francouzského Štrasburku, dnes fotbalový expert České televize Václav Drobný.

A nebyla chvíle, kdy by vytáhlý stoper něco nevysvětloval či gesty neukazoval svým o poznání méně zkušeným spoluhráčům. S úvodem svého týmu mohl být ještě spokojen. S přibývajícím časem ale „domácí“ přitlačili na pilu a výsledkem byly do poločasu dva góly.

Při prvním dostal Miroslav Müller dostatek prostoru pro nechytatelnou ránu zpoza šestnáctky, při druhém v tom obrana nechala vykoupat svého brankáře, když po Maršnerově centru do tyče nedokázala zabránit pohotové dorážce Chorvata Glasnoviče.

A to už pocítil mírnou nespokojenost hrajícího kouče i zbytek realizačního týmu hostí na lavičce: „Vy to odtamtud vidíte lépe, než já zezadu, tak na ně zakřičte!“

„Teď ale zrovna nebránil vůbec nikdo,“ dostalo se mu okamžité odpovědi.

Ve druhém poločase Ovčárští svůj náskok po zásazích Müllera a Hašlera ještě zdvojnásobili. Zúročili tak už patrnou převahu v poli.

V posledních dvaceti minutách už Drobný řídil svůj tým z lavičky. A rozhodně nebyl tak v klidu jako, když se v televizním studiu rozplývá nad hrou Barcelony…

Neustále svůj tým burcoval a co chvíli vysílal hlasité pokyny. Ale nekritizoval, snažil se poradit, pomoct. Zvlášť pravý záložník, který to měl mít k lavičce nejblíže, ale neměl, protože běhal všude možně, si „užíval“ dostatečné pozornosti.

Kouč si zase lebedil v neformálnosti zápasu, která mu dovolovala téměř bez omezení vstupovat pár kroků do hrací plochy, odkud to měl k adresátům svých připomínek blíž.

„Fotbal není o běhání, ale o rychlosti myšlení,“ kladl třeba svým hráčům na srdce. Po závěrečném hvizdu ale jejich statečný výkon pochválil. Radost pod takovým trenérem hrát…

Ovčáry – Třeboradice 4:0 (2:0)

Výhru s nulou vzadu a alespoň třígólovým rozdílem chtěl po svých hráčích v prvním přípravném utkání s Třeboradicemi trenér Ovčár Pavel Janeček. Výsledek 4:0 se do jeho představy vešel. A výkon?

„Celkově jsem spokojený, že jsme gól nedostali, protože kluby z nižších soutěží se chtějí na ty z vyšších vytáhnout. Bylo to vidět v prvních deseti minutách, kdy bylo Třeboradických plné hřiště. Potom ale odpadli a zápas jsme měli plně v naší režii. Na rozehrání to byl dobrý soupeř, ale máme co zlepšovat.“

Góly stříleli výhradně útočníci, dva Miroslav Müller, po jednom Tomáš Hašler a Chorvat Marin Glasnovič, ten je v Ovčárech na zkoušce z pražského Motorletu.

Jinak se ale domácí, kteří v minulém týdnu absolvovali kondiční soustředění v nedaleké Roudnici, představili na první zápas až s nezvykle úzkým kádrem. O nějakém protočení dvou různých jedenáctek, které nebývá v přípravném období ničím neobvyklým, nemohla být řeč.

Mareš s Horákem jsou zranění, a tak zaskakovali například i Kudela s Voljanským. Brankář Rohlíček odchytal celý zápas, navrátilec z Roudnice Straka by měl dostat prostor v tom dalším – tuto sobotu od 13 hodin opět na mělnické umělce proti Sokolu Brozany.

Branky: Müller 2, Glasnovič, Hašler. Rozhodčí: Šulcová. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Ovčáry: Rohlíček – Chalupa, Studený, Ondrák, Viskup – Matějček, Svoboda, Hyka, Maršner – Glasnovič, Müller, (Hašler, Kudela, Voljanskij).