A-tým Jiskry Domažlice se namísto bojů o body v ČFL účastní dlouhodobého turnaje osmi týmů ze špičky plzeňského regionu Memoriál Matěje Strejčka a má za sebou vítězný start. Klubové béčko dospělých zorganizovalo pro čtyři celky turnaj pod názvem Korona, který začne v sobotu 6. června a už o týden dříve vyběhnou na trávníky účastníci dorosteneckého turnaje pěti mužstev mladších i starších výběrů U17 a U19, který rovněž pořadatelsky zaštiťuje chodský klub.

MUŽI A – Memoriál Matěje Strejčka

Třetiligové áčko mužů vstoupilo do osmičlenného turnaje vítězně, když v předehrávce druhého kola zdolalo v pátek v podvečer v krajské metropoli starší dorost Viktorie U19 o tři branky 6:3 po poločase 4:3.

Než se plzeňští ligoví mladíci stačili na stadionu v Luční ulici rozkoukat, Chodové se ujali zásluhou Došlého ve čtvrté a Mužíka v desáté minutě rychle dvougólového vedení. Na třetí přesný zásah domažlického Černého ve 21. minutě už však dokázali bleskově zareagovat oni a nejprve Jedlička z penalty (23.) a po něm Korelus (25.) snížili na rozdíl jedné branky. Na chvíli zaskočení hráči Jiskry se pak počtvrté prosadili šest minut před přestávkou Brabcem, ale poslední slovo v přestřelce první půle měli opět mladí Viktoriáni Kronusem ve 42. minutě.

O tom, že čtvrtá minuta hry Domažličanům střelecky svědčí, nenechal ani ve druhém poločase nikoho na pochybách přesnou trefou Skopový a definitivně tím stvrdil potvrzení papírových předpokladů o herní i výsledkové vládě favorita. Aktivní běhaví mladíci už pak nedostali prostor proti zkušené vyzrálosti chodského kádru na další zdramatizování zápasu a pošesté a naposledy inkasovali v 79. minutě od Rychnovského.

Sestava Jiskry Domažlice: Brych – Matas, Hrubý, Mlynařík, Rychnovský, Mužík, Kuhajda, Brabec, Pavlík, Došlý, Černý. Na střídání: Růžička - Kropáček, Skopový, Teršl, Dvořák, A. Vlček.

Dohrávku druhého kola turnaje mají hráči Jiskry na programu v úterý od 18 hodin, kdy na svém domácím hřišti přivítají divizní SK Klatovy 1898. Soupeř už má za sebou také úvodní vystoupení, v němž rovněž v pátek podlehl Robstavu Přeštice 0:2. Dnes v podvečer se dohrává druhé kolo zápasy Senco Doubravka – Slavoj Mýto (17.00) a SK Petřín Plzeň – FC Rokycany (17.30).

MUŽI B – Korona 2020

Vítězný tým krajského přeboru sezony 2019/20, populární domažlická ´Benfika´, připravil tříkolové měření sil čtyř klubů z našeho okresu Korona 2020. Pozvání přijali fotbalisté Startu Tlumačov a ZD Meclov také z nejvyšší krajské soutěže a o stupínek nižší I.A třídu zastupuje Start Bělá nad Radbuzou.

Program turnaje:

Sobota 6. června (16.00): Tlumačov - Meclov

Neděle 7. června (14.00): Domažlice B - Bělá

Sobota 13. června (14.00): Domažlice B – Tlumačov

Sobota 13. června (17.00): Bělá – Meclov

Sobota 20. června (15.00): Bělá – Tlumačov

Sobota 20. června (17.00): Meclov - Domažlice B

DOROST U17 A U19 – Covid 2020

Divizní starší i mladší dorostenci Jiskry si zahrají pětikolový turnaj Covid 2020 s kvalitními soupeři – SK Klatovy 1898, Robstav Přeštice, SK Petřín Plzeň a Slavia Vejprnice. Domácí utkání na domažlickém stadionu by měli sehrát hned v úvodním kole v neděli 31. května od 11 a 13.15 hodin proti Vejprnicím a v rámci třetího kola v neděli 14. června ve stejných časech proti Klatovům. Ve druhém kole se představí na hřišti plzeňského SK Petřín a ve čtvrtém kole v Přešticích. V pátém kole o posledním červnovém víkendu budou mít volno.