S. ÚSTÍ B – TÁBOR 2:2 (1:1)

Sousedské derby, které se hrálo na umělé trávě (hosté na přírodní trávu nepřistoupili, v nahlášení byla totiž UMT) skončilo zřejmě spravedlivou remízou. V zápase každý ze soupeřů chvilku tahal za delší konec. Hosté šli do vedení záhy. V 6. minutě si domácí srazili střelu Mir. Kučery do sítě. Vyrovnat se podařilo Hojdarovi hlavou po rohovém kopu. Všemu předcházela pohledná akce Hojdara s Horkou. O tři minuty později se ocitl domácí Hric sám na penaltě, ale levou nohou se netrefil. V této části duelu se více prosazovali ševci. Utkání provázela řada osobních soubojů. Hrálo se svižně, ale ne záludně. Velkou šanci vodníůl zlikvidoval dobrým zákrokem v 35. minutě brankář Fryšták. Svou příležitost hlavou promarnil ve 37. minutě Hric.

Nástup do II. půle patřil ševcům. V 52. minutě se důrazně prosadil Brůžek. Tábor srovnal po dlouhém autu a střele Mir. Kučery v 69. minutě. Pak byli hosté aktivní, nicméně vítěznou branku mohl dát v 85. minutě Horka, jehož spoluhráči vyslali do ulice. Gólmana neobstřelil.

Škarda: Měli jsme o šanci víc…
Sezimovo Ústí – Hráli doma, chystali odplatu za podzimní porážku na Svépomoci, ale nakonec jsou spokojeni i s nerozhodným výsledkem. „Chtěli jsme samozřejmě doma zvítězit, ale nakonec si myslím, že i ten bod je vcelku cenný úspěch. Vezměme to už jen z toho pohledu, že A–tým z okresního města hrál nerozhodně s 'béčkem' Sezimova Ústí,“ pouští se do rozboru nedělního divizního derby domácí lodivod Milan Škarda. Bere konečnou remízu 2:2 jako zasloužené vyjádření průběhu zápasu? „No nevím, těžko říct. My jsme měli o jednu vyloženou šanci víc než soupeř. Myslím tím tu Horkovu ze závěru zápasu. Jenže fotbal se na šance nehraje, takže musíme vzít zavděk i tím bodem,“ přemítá trenér „béčka“ Spartaku MAS, kterého mrzí, že jeho družina nedotáhla při vedení 2:1 utkání do vítězného konce. „Je to škoda. Po našem druhém gólu jsme rozhodně neměli ustoupit od hry, kterou jsme do té doby produkovali. Ukázalo se, že ne všichni naši kluci mají dostatek zkušeností s divizí.“

Samotný fotbal se podle názoru Milana Śkardy musel divákům líbit. „Na to, že se hrálo na umělce s menšími rozměry, byl z obou stran k vidění poměrně líbivý fotbal. Průběh zápasu se neproměnil v žádné bezhlavé nakopávání míčů do nikam. Bylo to nahoru dolů, hlavně ten závěr mohl fanoušky solidně uspokojit. Hra nepostrádala rychlost, důraz ani nasazení, ale nezaregistroval jsem tam žádné záludnosti,“ hodnotí trenér „Ševců“ odvetné divizní derby sousedů. Táborský protivník ho v taktice či systému hry ničím nepřekvapil. „Myslím si, že jeho hru už dlouho znám, takže nás neměl čím vyloženě zaskočit. Už před zápasem jsem říkal, že rozhodovat nebude taktika, ale chyby. Ty se nakonec narodily na obou stranách, i když nebyly nijak fatální,“ myslí si Milan Škarda.

Po zápase našel zvláštní slova chvály pro dva jednotlivce ze svého mužstva. „Dařilo se Mariánu Horkovi, bylo znát, že hraje s chutí. Dobré utkání má za sebou i Honza Chotovinský. Je vidět, že se do toho zase dostává, jeho výkon se mi moc líbil,“ uzavírá Milan Škarda své hodnocení nedělního regionálního šlágru.

Hosté trávu odmítli, bod berou
Sezimovo Ústí – Ani táborští „Vodníci“ neopouštěli areál na Soukeníku zklamaní. V předtuše těžkého střetnutí s posíleným soupeřem si zisk bod vysnili už před derby, a nakonec si ho po zásluze do své divizní sbírky i zařadili.

„Očekával jsem, že se v týmu soupeře objeví přece jenom víc hráčů z A–mužstva. Jinak nás ale domácí ničím nepřekvapili,“ vrhá zpětný pohled na nedělní souboj táborský kormidelník Jan Klimek. „Myslím si, že spokojeni nakonec musejí být oba soupeři. Ten zápas nebyl přehnaně vyhecovaný, oba soupeři se snažili hrát fotbal, a ani na lavičkách jsme se nehádali,“ usmívá se trenér hostů. Také on ve druhém poločase po očku vyhlížel vítězství. „Řekl bych, že jsme ve druhé půli byli o trochu lepší. Nakonec jsme si to zbytečnou pasivitou pokazili a pustili jsme Sezimák k dalším standardkám, i když jsme dobře věděli, že právě z nich nám hrozí největší nebezpečí. Nakonec jsme mohli v nastaveném čase ještě inkasovat, takže bod bereme,“ opakuje Jan Klimek.

Zlepšené víkendové počasí dostalo ráno před zápasem do hry variantu s absolvováním derby na přírodním hřišti. Táborská strana ji prý ale zavrhla. „To je pravda, nesouhlasili jsme s tím,“ přiznává trenér FK Tábor. „My jsme se v podstatě tři měsíce připravovali jenom na umělce, na trávu jsme se pořádně nedostali. Mezi těmi povrchy je samozřejmě rozdíl. Navíc umělka na Soukeníku je menších rozměrů a je na ní snažší hrát to, co jsme zamýšleli. Sezimovo Ústí mělo pro zápas nahlášenou umělou trávu a myslím si, že hrát na trávě by pro něj bylo výhodné. Nehledejte v tom z naší strany nějaký naschvál, ale byli bychom hloupí, kdybychom mu tu výhodu darovali.“

Pro nejvýraznějšího hráče derby by Jan Klimek sáhl do svých řad. „Jednoznačně nejlepším hráčem na ploše byl podle mého názoru Honza Stoszek. I když jako útočník nedal gól, udělal mi svým výkonem opravdu velkou radost. Byl bych ale rád, aby nezpychl a podobný výkon dokázal zopakovat i v dalších zápasech. Musím říct, že mne potěšil i Ondra Majer, který musel naskočit za Tomáše Hunala a zhostil se své role velmi dobře. To samé platí o Kubovi Škrábkovi,“ rozdává chválu šéf táborské lavičky.

Branky: 19. Hojdar, 52. Brůžek – 6. a 69. Mir. Kučera. Rozhodčí: Pospíšil – Svoboda, Garaja. ŽK: Dobal (SÚ). Diváci: 400.

Sezimovo Ústí B: Fryšták – Kvasnička, Hric, Martínek, J. Chotovinský – Nenička, Dobal, Jelen, Hojdar – Brůžek (82. Fischer), Horka.

FK Tábor: Blažek – Kalášek, Hunal (23. Majer), Vavřina, Fořt – Šahajda, Mar. Kučera, Komárek, Rabiňák – Mir. Kučera (90. Toman), Stoszek.