Roudné – Exdivizní Malše Roudné po podzimu vyměnila trenéry, protože závěr první poloviny sezony se jí nepovedl herně, ani výsledkově: za šest kol dala jeden gól a získala jediný bod. Postupně vyklidila popředí tabulky a propadla se až na 10. místo.

Na jaře věří v obrat. Největšími posilami se stali v zimním období navrátilec Milan Šafránek, jenž se vrátil z hostování v Třeboni, s útočníkem Ladislavem Nekvindou. Po Zvěřinovi s Houškou, kteří Roudnému přišli na pomoc v divizi, útočník podobných kvalit Malši v krajském přeboru na podzim citelně chyběl.
Nekvinda už v Roudném jednou úspěšně působil – v ročníku, kdy tým postupoval do divize. „Pokud se nepletu, tehdy za nás dal na podzim dvanáct branek a byl to náš hlavní tahoun,“ vzpomíná předseda klubu Libor Šolc. Teď se vrací starší a zkušenější Ladislav Nekvinda. „Očekáváme, že jeho zkušenost se projeví, a pomůže mladším partnerům v útoku, protože už má v dospělém fotbale něco za sebou,“ slibuje si Šolc.

Strategie klubu se nemění. „Úkolem je zabudovat postupně do A–týmu vlastní odchovance, kteří jsou nadějní, mladí hrají divizi dorostu,“ připomíná předseda úspěšnou premiérovou sezonu Malše v soutěži, kde potkává i soupeře z ligových klubů.

S desátým místem po podzimu nemohou být v Roudném spokojeni, i proto sáhli ke změně u kormidla a rozloučili se s dvojicí Marcel Tomášek – Zbyněk Lerch. „S áčkem bychom rádi vystoupali trochu výš, než jsme nyní. Rádi bychom hráli do pátého místa. V silách mužstva to určitě je, vždyť sedm osm hráčů má zkušenosti s třetí ligou nebo divizí. Jejich zkušenosti by měly být znát, drzost a elán mladíků by je měly podpořit,“ doufá Libor Šolc.

Malše poprvé vynechala Zimní ligu na Hluboké a raději si zvala soupeře na třeboňskou umělku. „Příprava byla kvalitní, i zranění se nám vyhýbala, ale výsledky jsme měli kolísavé. Dokázali jsme porazit Třeboň, ale také podlehnout Dobré Vodě,“ upozornil nový kouč Štefan Lovička.

„Chce to čas, než se dáme dohromady a hráči pochopí, co od nich chceme. Příčina není v tom, že na to nemají, ale v přístupu k jednotlivým zápasům. Jde nám o to sladit všechno dohromady,“ vysvětluje trenér Lovička, jenž je s výborem zajedno – na jaře Malše plánuje návrat do horních pater. „Je to náš interní cíl, být do pátého místa. Bodový odstup není tak velký. Pokud hráči budou plnit, co po nich chceme, měli bychom se do horní poloviny tabulky dostat,“ věří nový muž u kormidla Malše Štefan Lovička a jeho asistent Mertl.

Změny v týmu – odešli: Ryneš (Rakousko), Gondek (Kaplice), Záveský (skončilo host. z Kaplice), Cahyna (přerušil činnost), Šolc (přesun do béčka). Příchody: Nekvinda (host. z Tábora), Pomeje (Dynamo host.), Kössl, Lonsmín, Řežáb, Růžička, Svoboda (všichni z dorostu), Šafránek (návrat z host. v Třeboni). Trenéři Lovička a Mertl (od týmu dorostu), vedoucí mužstva Skopec.