Nejprve spálil v úvodní čtvrthodině střetnutí za stavu 1:0 pro Plzeň stoprocentní šanci, když po ideální přihrávce Rajtorala trefil z malého vápna břevno.

„Balon mně na nerovném terénu odskočil a střela skončila na břevně. Takovou šanci bych měl proměnit,“ kál se reprezentační útočník. Další jeho selhání přišlo po hodině hry. V 66. minutě za stavu 1:1 zahrával pokutový kop, nařízený za ruku hráče Slovácka Jiřího Valenty.

Brankář Filipko však směr jeho střely vystihl a míč nohama vyrazil. „Kopl jsem to strašidelně a musím říct, že jsem ten zápas z naší strany pohřbil. Byl to klíčový moment celého střetnutí, největší chyba je asi na mně. Hned z protiútoku jsme dostali gól,“ vzal na sebe bezprostředně po zápase vinu Rezek.

Dvojí selhání alespoň částečně napravil v závěru utkání, kdy se v šestnáctce zbavil Košúta, přihrál před branku Jiráčkovi, který posunul míč do sítě. „Zaplaťpánbůh, že se nám podařilo ještě vyrovnat. Celkově jsme byli lepší a měli jsme tady vyhrát,“ je přesvědčený Rezek.

Domácí trenér gólmanů Martin Juřička měl Rezka dokonale přečteného a Filipkovi poradil, na kterou stranu se má vrhnout. „Dělám si záznamy u všech ligových střelců, ale u Plzně byla ta výhoda, že dávají hodně branek a bylo k dispozici víc materiálu. Rezek zahrával v letošní sezoně čtyři nebo pět penalt a všechny kopal stejně,“ uvedl Juřička.

Rozčilený byl po zápase plzeňský záložník Daniel Kolář, kterému sudí neuznali regulérní gól. „Je to obrovská chyba pomezního. To by se v těchto situacích nemělo stávat,“ zlobil se Kolář.

Druhá Sparta tak po včerejší výhře nad Příbramí ztrácí na vedoucí Plzeň už jen dva body.