Úřadující český šampion totiž na půdě gruzínského celku vyhrál přesvědčivě 4:0, a proto si na rekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech může dovolit velký luxus v podobě prohry o tři branky.

To ovšem není scénář, jaký by si svěřenci trenéra Pavla Vrby představovali.

„V prvním zápase jsme hráli parádně a nic jsme jim nedovolili. Ani teď ale nesmíme soupeře podcenit, to by se nám mohlo hodně vymstít. Věřím, že také odvetu zvládneme a budeme se moci o postupovou radost podělit se zaplněným stadionem,“ přeje si plzeňský brankář Roman Pavlík.

Zaplněný plzeňský stadion v tuto chvíli znamená návštěvu pět a půl tisíce platících diváků. Aby stánek ve Štruncových sadech splňoval kritéria pro mezinárodní zápasy, prochází nyní rekonstrukcí a přístupná je pouze hlavní tribuna.

Do sestavy Viktorie se vrátí krajní obránce David Limberský, který úvodní utkání musel vynechat kvůli disciplinárnímu trestu.

„Vytvořili jsme si tak komfortní náskok, že kdybychom ho neudrželi, tak bychom byli za pitomce. Jednoznačně musíme postoupit,“ zdůrazňuje Limberský.
„Z prvního zápasu jsme si přivezli mimořádný výsledek, hráčům ale pořád připomínám, že jsme jen v poločase. Nesmíme nic podcenit a dopustit komplikace,“ varoval na včerejší tiskové konferenci trenér Pavel Vrba.

Složení plzeňského týmu je ale otázkou, protože kouč může některé hráče šetřit na páteční zápas Superpoháru, ve kterém Viktoria přivítá Mladou Boleslav, vítěze českého Ondrášovka Cupu. „Prozradím jen to, že bude jediná změna, a to ta, že nastoupí David Limberský. Koho nahradí, ale nepovím,“ naznačil Pavel Vrba.

Na střídání bude mít kouč Plzně k dispozici téměř kompletní lavičku. „Až na Martina Filla, který má od soboty menší zdravotní problémy, jsou všichni v pořádku. U Martina je doba léčby tři dny, koncem týdne by tedy mohl být také fit,“ dodal Vrba.

Pokud Západočeši dnešní zápas proti Pjuniku Jerevan zvládnou, mohou se těšit na soupeře daleko zvučnějšího jména.

Ve třetím předkole Ligy mistrů by totiž narazili na norský celek Rosenborg Trondheim.

Dnešní odvetný duel mezi domácí Viktorií Plzeň a arménským Pjunikem Jerevan začne ve 20.15 hodin.
Přímým přenosem ho vysílá televizní stanice ČT4.

Předpokládané sestavy

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň (Ševinský), Limberský - Petržela, Jiráček, Horváth, Kolář, Ďuriš - Bakoš.

Pjunik: Israeljan - Hovsepjan, Harojan, Edigarjan, Juspašjan - Manojan, Malakjan, Gagik Pogosjan, Voskanjan - Gukas Pogosjan, H. Hovhannisjan.